Zührevi Hastalığı, Zührevi Hastalığı Belirtileri, Zührevi Hastalığı Nedir

zührevi hastalık belirtileri, zührevi hastalıklar nasıl bulaşır, zührevi hastalıkları,

Zührevi hastalığı nedir? Zührevi hastalığı nedenleri ve tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Zührevi hastalığı, Gonore isimli mikropun meydana getirdiği cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Nadiren olsada cinsel yolla bulaşmaz. Mikroplu havlu, mendil gibi eşyaların kullanılması ile de bulaşabilmektedir. Mikrop alındıktan sonra 3 ila 7 gün arasında belirti verir. Bu makalemizde zührevi hastalığına deyiniyoruz…,

Zührevi hastalıklardan korunmanın en iyi yolu prezervatif kullanmaktır. Bu, hem erkeği, hem de kadını korur, aynı zamanda gebeliği de önler. Cinsel ilişkiden sonra genital bölgenin sabunla yıkanması kuramsal açıdan doğru olmakla birlikte hastalıklardan koruduğu pratikte kanıtlanmamıştır. Penisilin ve öbür antibiyotiklerin koruyucu olarak kullanılması doğru değildir, çünkü mikroplar bu ilaca alışır ve zamanla daha yüksek dozda ilaç kullanılması gerekir, bu yüzden de alerji ortaya çıkar.
Zührevi hastalık teşhis edilince, o kimseyle son haftalarda ilişkide bulunan herkesin bulunup kontrolden geçirilmesi gerekir (bu süre enfeksiyonun cinsine göre değişir). Bulunan bütün bu kişiler, gerekiyorsa, tedavi edilmelidir. Tedavi tamamlanıncaya kadar bu kimseler cinsel ilişkide bulunmamalıdırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver