Zorlanmadan kilo verme ipuçları ve kolay zayıflama tavsiyeleri Hakkında Bilgi

Aşağıda Zorlanmadan kilo verme ipuçları ve kolay zayıflama tavsiyeleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

‘Zayıflıyorum!’
Aynaya bakıp da sürekli kilo aldığınızı fark ettiğiniz zamanlar oldu mu hiç? Bu olduğu zaman bu durumu değiştirmek, zayıflamak için bir şeyler yapmanız gerektiğini fark edersiniz.
Zayıflamaya karar verdikten sonra, yemek yeme alışkanlığınızı değiştirmeniz, kendinize güvenmeniz ve zayıflayacağınıza inanmanız gerekir. Eğer zayıflayacağınıza inanmazsanız, zamanla kararınızdan vazgeçersiniz ve sonuç olarak zayıflayamazsınız. Kendinizi zayıflamak için motive edecek cümleler kurmalısınız. Örneğin ‘Zayıflıyorum!’ , ‘Başarıyorum!’ , ‘Ben güzelim!’. Bu cümleleri kurarken gelecek veya geçmiş zaman kullanmayın. Hep şimdiki zaman cümleleri kurup, ‘Yapacağım’ değil ‘Yapıyorum’ demelisiniz.
Beyniniz zayıflamak adına doğru şekilde şartlandıktan sonra kendinize bazı sağlıklı ve mantıklı hedefler belirleyin. 2 haftada 18–19 kilo vermek gibi imkânsız hedefler belirlemeyin. Haftada 2-3 kilo gibi daha küçük hedefler belirleyin.
Hedeflerinizi doğru yola soktuktan sonra doğal yolla zayıflamak için sıra yediklerinize dikkat etmeye geliyor. Örneğin her yemekten sonra tatlı yemeye bir son verin. Kek, börek gibi yüksek kalorili yiyecekler tüketmeyin. Birkaç tavuk parçasının olduğu bir salata yiyin mesela. Hem internette hem de kitapçılarda birçok az kalorili yiyecek tarifleri mevcut. Bunlardan tüketin.
Tabağınıza ne kadar yemek aldığınıza, her yemekte ne kadar yediğinize dikkat edin. Küçük porsiyonlar tüketin. Çevrenizde bu konuda size destek verecek birileri olursa zayıflamak için daha kolay motive olursunuz.
Zayıflamak amacında iseniz hiçbir zaman pozitif olmayı unutmayın ve kendinize sürekli ‘Zayıflıyorum!’ deyin.

//

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver