Ziraat Bankası Nedir Ne Zaman Kurulmuştur, Neden Kurulmuştur: Haberi Hakkında Bilgi

Ziraat Bankası Nedir Ne Zaman Kurulmuştur, Neden Kurulmuştur

Ziraat Bankası anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ziraat Bankası Nedir, Ziraat Bankası Ne Anlama Gelir, Ziraat Bankası Ne Demektir, Ziraat Bankası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ziraat Bankası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ziraat Bankası Anlamı

Ziraat Bankası Nedir Ne Zaman Kurulmuştur, Neden Kurulmuştur
Türkiye’de tarımı ve çiftçiyi desteklemek amacıyla kurulmuş iktisadî devlet kuruluşu. 1863′te özel bir kanunla, Mithat Paşa tarafından “Memleket Sandıkları” adıyla kuruldu. 1888′de adı “Menafi Sandıkları” adıyla değiştirildi. Her türlü banka işlemlerinin yanı sıra amacına uygun olarak çiftçilere çevirme, donatma ve işletme kredisi sağlar. Ziraat Bankası’nın en önemli görevlerinden biri de kooperatifçiliktir. Türkiye’nin il ve ilçelerinin tümünde şubeleri vardır. Ziraat Bankası; özkaynakları, toplam mevduatı ve kredi hacmi itibariyle Türkiye’nin başta gelen birkaç bankasından biridir.

Konu ile ilgili aramalar: Ziraat Bankası Nedir Ziraat Bankası ödev ara Ziraat Bankası kelime anlamı Ziraat Bankası sözlükte ara Ziraat Bankası ansiklopedi bilgi bankası ara Ziraat Bankası ne demek Ziraat Bankası neye denir

Ziraat Bankası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver