Ziraat Bankası İşçi Alımı Başvurusu Ziraat Bankası 3 bin 265 Eleman Alımı 2012 Ziraat Bankası İşçi Alımı Başvuru Şartları

2012 Ziraat Bankası İşçi Alımı Başvuru Şartları,

 

Türkiye’nin en köklü bankalarından Ziraat Bankası 3 bin 265 eleman alacağını basına duyurdu. Bizde bu yazımızda Ziraat Bankasına başvuru yapacak adaylarda ne gibi şartlar ve nereye başvuru yapmaları gerekeceğini yazacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Yapılan Açıklamada;

“Bankamız şubeleşme çalışmaları çerçevesinde, ihtiyaç olan yerlerde yeni şubeler açacak. Kısa-Orta vadede İstanbul’da 100 adet şube, hiçbir bankanın bulunmadığı 36 ilçede ise ‘butik şube’ açmayı planlamaktadır”.

Personel alımında 4 yıllık üniversite mezunlarının yanı sıra, bu yıl ilk defa lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunlarına da yaşadıkları il ve ilçelerde çalışma imkânı sunulacaktır. Adaylar yaşadıkları şehirde bulanan şubelerde istihdam edilmek üzere sınava katılacaklardır.

Yapılacak sınavlarla bankamız 2 bin 500 banko asistanı, 500 servis görevlisi, 200 uzman yardımcısı, 30 iç kontrolör yardımcısı, 35 müfettiş yardımcısı olmak üzere toplam 3.265 genç personeli bankacılık sektörüne kazandırmayı hedeflemektedir” diye konuştu.

Ziraat Bankası Mülakat Soruları ve Cevapları 2012-2013

Ziraat Bankası 3 bin 265 Elaman Alımı Sınavı Ne Zaman?

İç kontrolör yardımcısı ve müfettiş yardımcısı yazılı sınavlarının 17 Kasım 2012 tarihinde 7 il merkezinde düzenleneceğini, Teftiş Kurulu’nda uzmanlaşmaya gidilerek idari bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarından olmak üzere 3 ayrı dalda sınav yapılacağını belirten Toker, adayların alanlarına göre özel eğitimlerden geçirilerek çalışma alanlarına göre uzmanlaşmalarının sağlanacağı bilgisini verdi.

Banko asistanı, servis görevlisi ve uzman yardımcılığı yazılı sınavlarının ise 24 Kasım 2012 tarihinde 21 il merkezinde düzenleneceğini belirten Ali Toker, “Adaylar ihtiyaç açıklanan iller için başvuruda bulunacaktır. Banko Asistanı sınavına lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunları, Servis Görevlisi ve Uzman Yardımcılığı sınavlarına 4 yıllık üniversite ve yüksekokul mezunları bölüm ayrımı yapılmaksızın başvurabilecektir” ifadesini kullandı

17 Eylül 2012-28 Eylül 2012 tarihlerinde düzenlenecek sınavlar için Ziraat Bankası internet sitesinden başvuruda bulunulabilecek. Başarılı olan adaylar Ziraat Bankası Bankacılık Okulunda özel eğitimlerden geçirildikten sonra göreve başlatılacak.

Sınav Tarihleri:

Müfettiş Yardımcısı
İç Kontrolör Yardımcısı
17 Kasım 2012 Cumartesi
Uzman Yardımcısı
Servis Görevlisi
Banko Asistanı
24 Kasım 2012 Cumartesi

Başvuru Şartlarına ulaşmak için tıklayınız.

Banko Asistanı (Lise / 2 yıllık yüksekokul mezunları için)
Servis Görevlisi
Uzman Yardımcısı
İç Kontrolör Yardımcısı
Müfettiş Yardımcısı

Başvuru İçin: http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/

Etiketler: :
ziraat bankası iş başvuru formu 2012 doldurma, banko asistanı giriş sınavı bilgi ve başvuru formu, ziraat bankası personel alımı 2012 başvuru formu, zıraat bankası basvuru sartları, ziraat bankası güvenlik alımı, ziraat bankası iş başvurusu formu doldurma, ziraat bankası başvuru formu

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver