Zihni Göktay resimleri fotoğrafları Zihni Göktay kim Zihni Göktay kaç yaşında

Zihni Göktay kaç yaşında,

 

Bu biyografi yazımız da tiyatro ve sinema oyuncusu Zihni Göktay hakkında bilgiler sizlerle paylaşacağız. Zihni Göktay ile ilgili bütün bilgilere ve fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Zihni Göktay kimdir, biyografisi, boyu, kaç yaşında ve nerelidir?

Sponsorlu Bağlantılar

Zihni Göktay, 1946 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Pertevniyal Lisesi’nden mezun oldu. 1964-1973 yılları arasında Ankara Meydan Sahnesi’nde çalıştı. 1973 yılından beri İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda oynamaktadır. 36 yılda 72 oyunda rol aldı.

İstanbul Radyosu’nda 1978-1996 yılları arasında Radyo Tiyatro Şubesinde bir çok oyunda yönetmen ve oyuncu olarak görev aldı. Bundan on yıl öncesine kadar çok yoğun film seslendirmesi yaptı. Şimdilerde sadece kendi oynadığı, sessiz çekilen filmlerde kendini seslendiriyor. Amatörlüğü, 1960-1964 yılları arasında İ.M.T.B. Gençlik Tiyatroları ve Eminönü Halkevi tiyatro kolundaki çalışmaları ile, 1964 yılındaki profesyonelliğine kadar sürdü.

Zihni Göktay Resimleri

Foto Galeri Açılıyor Bekleyiniz… Görüntüleme Hatası

Rol aldığı dizi ve filmler; Adım Bayram Bayram, Ah Kalbim, Mert ile Gert, Geçmiş Zaman Olur ki, Cennet Mahallesi, Avrupa Yakası, Hadi Uç Bakalım, Koçum Benim, Biz Size Aşık Olduk, Ah Şu Komşular, Üvey Baba, Eltiler, Komşu Komşu, Oğlum Adam Olacak, Bekarlık Sultanlık mı?, Yazlıkçılar, Bizimkiler, Kuruntu Ailesi, 7 Kocalı Hürmüz, Çıngıraklı Top, Döngel Karhanesi, Hababam Sınıfı Üç Buçuk, Hababam Sınıfı Askerde, Koltuk, Hababam Sınıfı:Merhaba, Beybaba, Atla Gel Şaban, Fahriye Abla, Meraklı Köfteci, Tosun Paşa

Etiketler: :
zihni göktay hakkında bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver