Zift Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Zift Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Zift anlamı bilgi bankası

Sponsorlu Bağlantılar

anlamı nedir, ne anlama gelir

Zift Nedir, Zift Ne Anlama Gelir, Zift Ne Demektir, Zift Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Zift ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Zift Anlamı

Zift Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır
Katran ve başka organik maddelerin buharlaşması ya da damıtılmasıyla son ürün olarak elde edilen, kolay kırılan, az ısıyla eriyen, katı, siyah, parlak madde, kara sakız. Zift ve ziftten elde edilen ürünler mor ötesi ışınlarına ve petrol bileşiklerinden elde edilen solvent yani kimyasal çözücülere ve yağlara karşı dayanıklıdır. Su geçirimsiz bir malzeme olarak yüzey kaplamalarında, bina ve temel duvarlarında, primer astar boya imalinde, yakıtlara dayanıklı şaselerin kaplanmasında ayrıca boru hatlarında, vernik imalinde ve benzeri endüstriyel alanlarda kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Zift Nedir Zift ödev ara Zift kelime anlamı Zift sözlükte ara Zift ansiklopedi bilgi bankası ara Zift ne demek Zift neye denir

Zift ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver