Zerrin Tekindor kim Zerrin Tekindor resimleri fotoğrafları Zerrin Tekindor boyu

Zerrin Tekindor boyu,

 

Bu biyografimiz de tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Zerrin Tekindor hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Zerrin Tekindor ile ilgili bütün bilgilere ve fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Zerrin Tekindor kimdir, biyografisi, boyu, kaç yaşında ve nerelidir?

Sponsorlu Bağlantılar

Zerrin Tekindor, 1964 yılında Burhaniye’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü okudu ve mezun oldu.

Cüneyt Gökçer, Bozkurt Kuruç, Asuman Korad, Semih Sergen, Lemi Bilgin gibi çok değerli hocadan ders almıştır. 1987 yılında da Ankara Devlet Tiyatrosunda göreve başlamıştır. Devlet Tiyatrosu Sanatçısı olan Tekindor, Çamaşırhane, Ferhat ile Şirin, Göğe Açılan Pencere, Büyük Aşıkların Sonuncusu, Gürültülü Patırtılı Bir Hikaye, Ölüm, Aşk Öldürür, Geyikler Lanetler gibi oyunlarda oynamıştır. 2003 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosuna tayin olan Zerrin Tekindor, İstanbul’da da, Müfettiş, Dünyanın Ortasında Bir Yer ve Vahşet Tanrısı adlı oyunlarda rol almıştır. 2004 yılında Müfettiş adlı oyundaki Anna Andreyevna rolü ile, 2010 yılında da Vahşet Tanrısı adlı oyundaki Annette Reille rolü ile Afife Tiyatro Ödülüne layık görülmüştür. 2012 yılında Oyun Atölyesi prodüksiyonu olan Antonius ile Kleopatra adlı oyunda yer almıştır. Oyun, Globe to Globe festivali kapsamında Londra Shakespeare’s Globe tiyatrosunda sahnelenmiştir.

Zerrin Tekindor Resimleri

Foto Galeri Açılıyor Bekleyiniz… Görüntüleme Hatası

Hira adında bir oğlu olan Zerrin Tekindor, çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.

Etiketler: :
zerrin tekindor kimdir, zerrin tekindor biyografi, zerrin tekindor vikipedi, zerrin tekindor kim, zerrin tekindor nereli, hira tekindor, hira tekindor kaç yaşında

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver