Zerdali Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Zerdali Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir

Zerdali anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Zerdali Nedir, Zerdali Ne Anlama Gelir, Zerdali Ne Demektir, Zerdali Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Zerdali ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Zerdali Anlamı

Zerdali Nedir Nerede Yetişir, Yararları ve Faydaları Nelerdir
Kayısı ağacının Akdeniz ülkelerinde yetiştirilen, küçük meyveli bir türü. Ana vatanı Çin olarak bilinen, 2 m ile 10 m yüksekliğinde, dikensi ve tüysüz bir ağaç. Zerdali ağacının yaprakları uzunca ve mızraksı, kenarları dişli, ucu sivri ya da küttür. Çiçekleri beyaz ve pembe renkli olup yapraklardan daha önce meydana gelir. Meyvelerin üzeri tüylü olup sarımsı-turuncu renkte olur. Zerdali ağacının meyveleri, çekirdekleri ve yaprakları kullanılır. Çekirdeklerinden yağ elde edilir. Etli meyvesi şeker, organik asitler ve C vitamini içerdiğinden önemlidir. Çekirdek içinden elde edilen yağ badem yağı yerine, yaprakları derelerde balıkları sersemleterek tutmak için kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Zerdali Nedir Zerdali ödev ara Zerdali kelime anlamı Zerdali sözlükte ara Zerdali ansiklopedi bilgi bankası ara Zerdali ne demek Zerdali neye denir

Zerdali ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver