Zeplin Nedir Hakkında Bilgi

Zeplin Nedir

Zeplin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Zeplin Nedir, Zeplin Ne Anlama Gelir, Zeplin Ne Demektir, Zeplin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Zeplin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Zeplin Anlamı

Balona benzer, motorlu hava taşıtı. Zeplinlerin, yassı oval biçiminde metalden yapılmış balon bölümüne, hidrojen ya da helyum gazı doldurulur. Bu zeplinin havada asılı kalmasını sağlar. Zepline bağlı olan motor ya da motorlar da zeplinin hareket etmesine yardımcı olur.

1900′lü yılların başında büyük ilgi gören zeplinler üzerindeki çalışmalar uzun bir süre devam etti. 1936 yılında dört dizel motoruyla donatılmış ve saatte 135 km hız yapabilen Hindenburg adlı zeplin, o güne kadar yapılmış en gelişmiş zeplindi. Hindenburg, yaptığı 10 seferde toplam 1002 yolcu taşımıştı. Hidrojen gazıyla doldurulmuş olan Hindenburg 6 Mayıs 1937 yılında New Jersey’ye iniş yaparken alev aldı ve düştü. Bu kazada hayatını kaybeden 36 kişi, ticarî hava gemisi seferlerinde ölen ilk yolcular olarak tarihe geçtiler. Bu kazadan sonra, zeplinlere olan ilgi iyice azaldı. Günümüzde, zeplinler, bir ulaşım aracından çok, gövdesine yazılmış bir ürün markasının reklâmı için göklerde dolaşıyor.

Konu ile ilgili aramalar: Zeplin Nedir Zeplin ödev ara Zeplin kelime anlamı Zeplin sözlükte ara Zeplin ansiklopedi bilgi bankası ara Zeplin ne demek Zeplin neye denir

Zeplin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver