Zemzem Nedir Zemzem Suyu Hakkında Bilgi

Zemzem Nedir Zemzem Suyu

Zemzem anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Zemzem Nedir, Zemzem Ne Anlama Gelir, Zemzem Ne Demektir, Zemzem Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Zemzem ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Zemzem Anlamı

Kâbe’nin yakınında bulunan kutsal kuyu ve bu kuyunun suyu. Çok eskiçağlardan beri kutsal sayılan zemzemin ne zaman açıldığı bilinmemektedir. Bir inanışa göre, İsmail Peygamber, eliyle ya da ayağıyla kumları karıştırırken yerden bir su fışkırıp akmaya başlamış. Susuzluktan bunalmış olan annesi Hacer, ivedilikle koşup testisini doldurunca su derine kaçmış ve kuyu olmuş. Eğer böyle yapmasaymış, su akıp duracakmış. Zemzem suyundan içmek, hac töreninin bir bölümü sayılır.

Konu ile ilgili aramalar: Zemzem Nedir Zemzem ödev ara Zemzem kelime anlamı Zemzem sözlükte ara Zemzem ansiklopedi bilgi bankası ara Zemzem ne demek Zemzem neye denir

Zemzem ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver