Zehir Nedir Hakkında Bilgi

Zehir Nedir

Zehir anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Zehir Nedir, Zehir Ne Anlama Gelir, Zehir Ne Demektir, Zehir Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Zehir ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Zehir Anlamı

Ağızdan, solunum ya da deri yoluyla vücuda giren ve canlının yaşamını tehlikeye sokan ve hatta ölümüne yol açabilen doğal ya da yapay madde.

Zehirlenme farklı düzeylerde olabilir ya da bir zehir ötekinden daha etkili olabilir. Örneğin sofra tuzu zehirli bir madde değildir. Ancak aşırı miktarda alınması zehirleyici etki ettiğinden sofra tuzu zehirleme etkisi çok düşük bir zehir olarak düşünülebilir.

Zehirlenme akut ya da kronik olabilir. Zehirli maddelerin bazılarının, alınır alımaz etki göstermesiyle akut zehirlenme yaşanır. Öte yandan insan sağlığı için gerekli olan iyot, flüor gibi bazı maddelerin vücuda gereğinden fazla alınması, zamanla bu maddelerin birikmesine neden olur ve dolayısıyla kronik zehirlenmeye yol açar.

Asbest, kurşun ya da sigara dumanı gibi maddelerin etkisinde uzun süre kalan kişilerde de kronik zehirlenme görülür.

Konu ile ilgili aramalar: Zehir Nedir Zehir ödev ara Zehir kelime anlamı Zehir sözlükte ara Zehir ansiklopedi bilgi bankası ara Zehir ne demek Zehir neye denir

Zehir ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver