Zebun Olmak

ZEBUN OLMAK (ANORMAL BAĞIMLILIK)

Eşlerden birisinin ötekine anormal derecede bağımlı olma halidir. Bir kadın, erkeğini çok fazla sevse de ona uzun süre anormal şekilde bağımlı kalmak zorunda değildir. Her aşk ilişkisinde kişiye düşen görevler vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu arada bağımlılık da söz konusudur. Sorun eşlerden birisinin ötekine tek taraflı, adeta tutku halinde ve kendi kendini yıpratacak şekilde bağımlı hale girmesidir. Genellikle kadınlar da erkeğe bağımlılığı bir tür tutku haline getirebilirler. Ancak edebiyatta, hemen her zaman sadece erkeklerden söz edilir.

Heinrich Mann’ın sinemaya aktarılan “Mavi Melek” isimli romanı (profesör Unrath) Nabokov’un “Lolita” isimli kitabında olduğu gibi.

Tarihte 19’uncu yüzyılın en önemli siyaset adamlarından birisi olarak geçen Prusya Başbakanı Prens Kari August von Herdenberg’iri 65 yaşında iken bir ekmekçi kızına aşık olduğu bilinir.

Bu kız için görevini ve servetini feda etmiş, ona her dokunuşunda kızı paraya boğmuştu. Prens Cenova’da bir otelde öldü. Özel doktoru onun ölürken bile metresine para ödemekte olduğunu saptamıştı.
İlgili aramalar: zebunluk nedir? zebun olmak ne demektir? sevgiliye anormal bağımlılık, aşırı kıskançlık

Sponsorlu Bağlantılar:

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver