Zayıflarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ZAYIFLARKEN UNUTULMAMASI GEREKENLER:

Fazla kilolarınızı atmayı ya da zayıflamayı aklınıza koydunuzsa, bu işe başlamadan önce aklınızdan çıkarmamanız gereken bazı önemli noktalar vardır. Önce bunları kısaca anımsatalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflayacağım diye çeşitli gıdaları almaktan kendinizi yoksun bırakmayın, insan vücudu karbonhidrat, yağ, protein, vitamin ve mineraller beşlisinin tümüne gereksinim duyar. Metabolizma ve bedensel işlevler ancak bunların tümünün dengeli bir biçimde alınmasıyla sağlıklı biçimde gerçekleşebilir.

Bu ana gerçeği gözardı ederek, özellikle karbonhidrat ve yağ içeren besinleri büyük ölçüde kısıtlayan rejimler, sonuçta bedenin taşıdığı proteini temel enerji kaynağı olarak kullanmaya zorlar. Bu, enerji için yalnızca yağ değil, kas ve hatta kan depoları gibi beden dokularının yanması anlamına gelir. Bazı zayıflama rejimlerinin halsizlik, titreme, morarma, hatta bayılma gibi yan etkilere yol açması bu yüzdendir.

Bazı kimseler ise su içmeyerek ve vücuttan su atarak zayıflamayı düşünürler. Bedenin gereksindiği sıvıyı büyük ölçüde kesip ve buharlı banyo veya saunalarda fazlasıyla terlemek, hele bu denli etkin sonuçlara yol açınca, pek çok kişiye bu yol çekici görünür. Ama bedenin yaklaşık yüzde 90’ı sudur ve bu miktarda su dokuların olağan işlevleri için gereklidir. Kendinizi bilinçsizce soktuğunuz bu sıvı dengesizliği, dokuların yaşamsal işlevlerini yerine getirememelerine ve önemli sağlık sorunlarına yol açabilecektir.
Aramalar: zayıflarken dikkat edilecekler, sağlıklı zayıflamak için öneriler

Sponsorlu Bağlantılar:

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver