Zayıflamak İstiyorum Ama Nasıl Diyenlere Zayıflamak İçin Tavsiyeler Hakkında Bilgi

Aşağıda Zayıflamak İstiyorum Ama Nasıl Diyenlere Zayıflamak İçin Tavsiyeler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamak İstiyorum Ama Nasıl Diyenlere Zayıflamak İçin Tavsiyeler

Zayıflamak istiyorum ama nasıl bunu başarabilirim diye soranlara bu yazımızda oldukça faydalı bir takım bilgiler vereceğiz. Ancak öncelikle zayıflamak için sabır ve iradenin önemini sizlere anlatmam gerekecek. Zayıflamak için hangi kilo verme yolunu denerseniz deneyin öncelikle uygulayacağınız zayıflama yolu’nun sizlere getireceklerine odaklanın. Diyet yaparken aç kalmak ve zayıflama hareketleri uygularken vücudunuzun sınırlarını zorlamak zaten bu işin doğasında var. Bunu göze almadan kilo vermek mümkün değildir. Bunun haricinde dikkat etmeniz gereken şey ise verilen kiloların zor verildiğini ancak kolayca geri alınabildiğini akıldan çıkartmamak gerekiyor. Bu nedene zayıflamak kadar kilo kontrolü felsefesini de içselleştirmeniz gerekecektir. Şimdi sizlere Dr. Haluk SAÇAKLI dan zayıflama önerileri ve kilo verme tavsiyeleri paylaşacağız.

Çok Yiyerek Zayıflamak Mümkün

Günde 6 öğünle zayıflayın Ünlü Obezite Uzmanı Haluk Saçaklı, diyet programının yanı sıra beslenme davranışlarının da büyük önem taşıdığını vurguluyor

 

Ünlüleri zayıflatmasıyla tanınan Haluk Saçaklı, hazırladığı diyet programları ve beslenme düzenleme teknikleriyle son günlerde adından en sık bahsedilen obezite uzmanı. Haluk Saçaklı davranış düzenleme tekniklerini şöyle özetledi:

”Dayanamadınız ve atıştırmaya başladınız. Hemen kalbinizin sesini dinleyin. Kalbiniz eğer atıştırma sonrası kendinizi daha kötü hissedeceğinize dair uyarılar veriyorsa hemen soluklanın ve ortamdan uzaklaşın.
Lokmalar arasında çatalınızı bırakmanız, yemek sırasında durup şöyle rahatça sırtınızı sandalyeye dayamanız olumsuz duyguların uzaklaşmasını sağlayabilir. Yemeğe karşı oluşan bir anlık duygusal boşluk ortadan kalktığında kontrolün yiyecekte değil kendi ellerinizde olduğu anlayacaksınız.

Acıkmadan yemeğe başlamak büyük hatadır. Zira yemeği kesmek daha zor olacaktır. Yemek yemenizin fiziksel açlıktan olduğuna karar verdiğinizde acele etmeden, neyi ve neden yemek istediğinizi düşünerek hareket edin.
Açlık ve iştahı iyi ayırt etmek gerekir. Bu ikiliyi çok iyi kontrol etmek gerekir. Açlık var olma mücadelesinin tehlikeli bir sinyalidir.
İştah ise haz gereksiniminin göstergesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver