Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler-Zayıflamak İçin Ne Yapmalı Hakkında Bilgi

Aşağıda Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler-Zayıflamak İçin Ne Yapmalı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler-Zayıflamak İçin Ne Yapmalı
elma sirkesi ile zayıflama

elma sirkesi ile zayıflama

Zayıflamak için ne yapmalıyım diye içinizden geçirmişizdir. Bu soruya verilebilecek binlerce değişik yanıt var. Tabi bu kadar çok sayıda kilo verme ipucu ve zayıflama tavsiyeleri olmasının en önemli nedeni ise herkesin fazla kilolarının oldukça değişik sebeplerden kaynaklanıyor olmasıdır. Kimileri yaşın ilerlemesinden, kimileri iştahı kontrol edememekten, bazıları hareketsizlikten kimileri ise değişik hastalıklardan kaynaklı olarak kilo alıyoruz. Zayıflamanın bunca nedeni olmasına rağmen bizler bu yazımızda en fazla kilo alımına ve şişmanlığa neden olan etkenler çerçevesinde neleri kısıtlamak gerekiyor bunu inceleyeceğiz.

Zayıflamak istiyorsanız yapacağınız ilk şey günlük hayatta ne yediğiniz ve içtiğinizin bir listesini çıkarmak olmalıdır. Bu yediklerimizin listesini yapmakla da kalmayacağız, aynı zamanda yenilenlerin kalori değerini bileceğiz. Neticede elimizde günlük olarak kaç kalori aldığımız ve bunun ne kadarını harcadığımız konusunda bir fikir sahibi olacağız. Bazı kişilerin fazla kiloları, gün içerisinde yediğinden farkında bile olmadığı abur cuburlar nedeniyle olmaktadır. Şayet günlük yaşamda aldığınız gereksiz kalorileri bir biçimde dizginleyebilirseniz bu durumda kısa sürede belki de diyet bile yapmanıza gerek kalmadan zayıflamanın önü açılmış olacaktır.

Zayıflamak için yapılması gereken en önemli şey, Kalori Hesaplama

Madem ki sağlıksız ve kilo aldıran yiyecekleri hayatımızdan çıkartıyoruz, fırsattan istifade edip meyveler ve sebzeleri beslenme ve zayıflama programına mümkün olduğunca aldırmaya çalışacağız. 100 gram sebzenin ortalama kalori miktarı 50 kalori iken 100 gramlık ekmek yaklaşık olaak 200 kaloriye tekabül ediyor. Günde fazladan 300 gram sebze tüketen birisi neredeyse günlük 300 kalorilik tasarrufa gidecektir. Bu hesaplamadan yola çıkarsak 1 ayda sadece sebze ve meyveye ağırlık vererek ortalama 2-3 kilo doğal yollardan zayıflamak pekala mümkün görünüyor. Kalori hesaplamak için kalori cetvelleri seçeneğini de aklınızın bir köşesinde bulundurun.

Spor ve egzersiz zayıflatırmı?

Elbette spor ve egzersiz hareketleri yapmak zayıflatıyor. Ama daha da önemlisi sağlığımızı garanti ediyor. Günde hiç olmazsa 25 dakika egzersiz yaparsanız hem metabolizma hızını artırmış olacaksınız hem de kalp ve dolaşım sistemi sağlığınız garanti altına alınmış olacaktır. 30 dk egzersiz ile ortalama 250-300 kalori yağ yakmak olasıdır.

Uyumak zayıflatırmı?

Az uyku metabolizma hızını yavaşlatır ve iştahı açar. Bu da fazla kilolara davetiye çıkarıyor. Günlük olarak en azından 7-8 saat uyuyan kişilerin metabolizma hızları uykusu kalanlara nazaran % 10 daha hızlı çalışıyor. Bu rakamı küçümsemeyin. 30 dk egzersiz yapmaya denk geliyor. Yani uyuyarak zayıflama tecrübesi yaşamış olacaksınız.

Diyet yapmak zayıflatırmı

Diyet yapmak en klasik zayıflama yöntemleri arasında geliyor. Ancak bi diyeti uzun süreli uygulamak neredeyse imkansızdır. Bu durumda maksmum 15 -20 günde verebildiğimiz kadar kilo vermeyi deneyeceğiz ama bu fazla kiloları verirken de kesinlikle aç kalmak yok. Açlık vücut için bir risktir ve bedenimiz açlığı hissettiği anda kilo vermeyi imkansız hale gelecek bir takım değişikliklere gidiyor. O nedenle hissettirmeden ve yormadan zayıflatan diyet listeleri ilk tercihimiz olmalıdır.

Zayıflatan yiyecekler tüketmek

Öyle bazı yiyecekler var ki insanların doğal zayıflama şansı oluyorlar. İnternette zayıflatan yiyecekler, besinler, meyveler veya sebzeler şeklinde arama yaparak bu mucize besinlerin hangileri olduğuna kolayca ulaşabilirsiniz.

Zayıflama Çayları

Zayıflama etkisi gösteren bitki çayları da son dönemlerin revaçta bitkisel zayıflama yolu olarak göze çarpıyor. Zayıflama çayı tüketirken aşırıya kaçmadan kilo verme kürü yapılmasını doktorlar öneriyorlar.

Bitkisel Zayıflama Kürleri:

Elma sirkesi, tere tohumu, maydanoz sapı kürü gibi bitkisel zayıflama kürleri de mucizevi sonuçlara yol açabilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Özellikle parasıyla bölgesel yağlardan kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Biraz pahalı oluşu en büyük dezavantajı olarak sayılırken, kısa sürede etki göstermesi ise olumlu yönü olarak dikkat çarpıyor. zayıflama korsesi, zayıflama küpesi, hipnozla zayıflama gibi yöntemler de bazılarında işe yarayabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver