Zayıflamak için egzersiz yapmak mı yoksa diyet listesi mi faydalıdır? Hakkında Bilgi

Aşağıda Zayıflamak için egzersiz yapmak mı yoksa diyet listesi mi faydalıdır? ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamak için egzersiz yapmak mı yoksa diyet listesi mi faydalıdır?

Diyet yapmak, günlük kalori alımını kısıtladığı için egzersizler ve fiziksel aktivitelerden daha hızlı zayıflatma özelliğine sahiptir. Ancak zayıflama egzersizleri yapmak, en azından spor alışkanlığı edinmek, yıllar içerisinde farkınızda olmadan kilo almanıza engel olur ve tam manasıyla kilo kontrolü sağlar.
//
Günlük 2500 kalori alan birisi 1500 kalorilik bir diyet formülü uygularsa bir haftada en azından 1 kilo, en iyi ihtimalle de 3 kilo zayıflama sağlar. Bu kadar zayıflamayı egzersizle elde etmek için günlük her gün 1*2 saat zayıflama hareketleri yapmak gerekecektir.

Ancak zayıflama egzersizleri ile birlikte yapılan diyet programları, en etkili ve kalıcı zayıflamanın yolunu bizlere sonuna kadar açar. Egzersizi sadece zayıflamak için yapılan hareketler olarak düşünmeyin. Egzersiz yapmanın faydaları, hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirmesinden, hareketsizlikten kaynaklanan kalp damar, karaciğer, iskelet sistemi, dolaşım sistemi gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini önemli düzeyde azaltmasına kadar çok yönlüdür. Egzersiz ile kas ve kemik gelişimi arasındaki ilişki de sıkı sıkıya birbirine bağlıdır. Sporcuların kas ve kemik gelişiminin had safhada olmasının nedeni düzenli egzersiz yapmalarıdır. Egzersiz yapmak aynı zamanda moral ve motivasyonu yükseltir. Egzersiz ile nabız arasındaki ilişki nedeniyle egzersiz yapmak, kardiyovasküler sistemi yaşlılığa hazırlar, nabızı yavaşlatır ve tansiyona iyi gelir. Egzersizle boy uzatma bile mümkündür.
//
Bu bakımdan önce diyet yaparak zayıflama hedefini güdeceğiz. Ardından da zayıflama hareketeri ya da kardiyo egzersizleri ile verilen kiloları geri almamaya özen göstereceğiz. Düzenli bir biçimde haftada 1-2 kez 1 saatlik spor aktivitesi yapan kişilerin kilo alması çok zorlaşır. Şayet diyet ile verilen kiloları egzersizler ile desteklemezseniz, en geç 6 ay içerisinde eski kilonuza ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver