yüzdeki pullar ve kabukları gideren maske-yüz güzelleştirici maskeler Hakkında Bilgi

Aşağıda yüzdeki pullar ve kabukları gideren maske-yüz güzelleştirici maskeler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

yuzdeki pullar ve kabuklarin gideren maske-yüz güzelleştirici maskeler

Derya Baykal’ın sunduğu Deryalı Günler programına katılan Suna Dumankaya kırışıklıkları ve lekeleri gideren, cildi tazeleyen, yüzü toparlayıp gerginleştiren maske tarifini açıkladı.
Malzemeler:
• 1 çorba kaşığı ezilmiş yaban mersini
• 2 çorba kaşığı beyaz kil
• 1 çorba kaşığı soya yağı
• 1 çorba kaşığı bal

Hazırlanışı :
Öncelikli olarak cildinizi temizleyiniz. Daha sonra malzemelerin tamamını bir kaba koyunuz ve kabın içinde iyice karıltırınız. Sonrada bu karışımı cildinize maske şeklinde uygulayın. Maskenin cildinize 25 dakika etki etmesini bekledikten sonra önce sıcak su ile hafifçe ıslattığınız havlu ile cildinizi temizleyiniz. Daha sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Günlük Yüz Bakımı
1) Kontak sağlanır.
2) Dairesel canlandırma: Dairesel yuvarlaklarla alın ortasından dekolteye inilir.
3) Göz çevresi: Minik zincirler yaparak, üç tane yuvarlak ve zin­cir halkalarla kontak sağlar.
4) Şakaklara doğru yuvarlaklar yapılır: Burun ve dudak çevresinde kontak yapıp, dudak çevresinde yani gülme çizgilerinin üzerin­de sekiz şekli yaparak, dudak üstünde düz hareketlerle çalışıp, daha sonra tekrar yuvarlaklar ve kontak sağlayıp yanak topla­ma yapılır. Sonra dekolteye inilip tekrar küçük yuvarlaklarla ma­saj yapılır. Soğuk kompres yapılarak işlem sona erdirilir.
5) Lenf drenaj: Kontak yapılıp, çeneden başlayarak makas ha­reketleri ile masaj yapılır. Önce, dudak çevresinde üç defa bastırılıp burun masajı yapılır. Üç defa burun kanatlarına ya­vaşça bastırılıp, kontak yapılarak yanaklara toplama yaparak göz çevresine üç defa minik dairesel hareketlerle devam e-dip, yanak ve boyun masajından sonra bitirilir.
6) Yüz ve boyun masajı: Cilt gereken sütle veya kremle temiz­lendikten sonra, masajı kolaylaştıracak ve cildi besleyecek krem yüze yayılır.
Her iki elin baş ve ortanca parmaklarının uçlarını kullanarak (diğer parmaklar masaja katılmaz) tırnakları cilde batırma­dan, cilt yüzeyine seri hareketlerle küçük çimdikler uygulanır. Böylece yüzün ve boynun her yanı çimdiklenir. Bu masaj kan dolaşımını olumlu etkiler.
Yalnız göz kapaklarına ve göz altına masaj uygulanmaz. Uy­gulama iki veya üç dakikadan fazla sürmemelidir. Bu masaj buğu banyosundan sonra uygulanırsa, tıkanık olan gözenekleri açar, cilt yüzeyini tıkayan yağın kolayca boşal­masını sağlar. Bu yöntem yağlı ciltler içinde faydalıdır.yıkayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver