Yüzdeki Kırmızı Lekeler İçin Bitkisel Kür, Yüzdeki Kırmızı Lekeler İçin Bitkisel Maske, Yüzdeki Kırmızı Lekelere Bitkisel Çözüm

yüzdeki kırmızı lekelere doğal çözüm, yüzdeki kırmızı lekelere ne yapmalı, yüzdeki kırmızı lekeleri geçirmek için, yüzdeki kırmızı lekeleri geçirmek için ne yapmalı

Yüzdeki kırmızı lekeler nasıl geçer?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Güzelliğe gölge düşüren yüz kısmında çıkan kırmızı lekeler oldukça rahatsızlık verir. Hele ki aşırı derece belli bir kızarıklık varsa kişinin psikolojisini bile bozmaktadır. Estetik görünümü olumsuz etkileyen kızarıklıklar yüze istenmeyen bir görünüm katar.

 

Yüzde çıkan kırmızı lekeler çoğu zaman ergenlik döneminde meydana gelse de, aslında her yaşta başımıza gelebilecek bir sorundur. Makyaj malzemeleri, kullandığımız cilt sabunları, kremler gibi dış etkenler bu kızarıklıkların çıkmasına ve çoğalmasına neden olmaktadır. Ama daha çok deri altındaki bezelerin iltihaplanması yada kan dolaşımındaki bozukluklar sebep olmaktadır.

Yüzdeki kırmızı lekelere çeşitli tedaviler uygulanabilir. Yüzdeki kırmızı lekelere bitkisel çözüm arıyorsanız aşağıdaki kür tariflerini deneyiniz.

At kestanesi ile bitkisel kür: At kestanesi un haline getirilir. Un haline getirilen at kestanesi tatlı bademyağı ile karıştırılır. Temizlenmiş yüzdeki kırmızı kısımlara akşamları krem gibi sürülür 20 dakika sonra ılık su ile yüz yıkanır. 1-2 hafta içinde kırmızılıklar geçer.

Ayrık otu ile bitkisel kür: 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı kurutulup dövülmüş ayrık otu kökü konur, 5 dakika kaynatılıp 15 dakika demlenir ve pamuktan süzülür. Sabah-akşam temizlenmiş yüze bol bol sürülür ve kurumaya bırakılır.

Havuç ile bitkisel kür: Her gün bir çorba kaşığı havuç suyu, bir tatlı kaşığı yaş maya ve beş damla karahindiba yağını karıştırıp yanaklarınıza sürün. Bu karışımı 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu formülü haftada iki gün tekrarlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver