Yüzdeki Kırışıklıklar Neden Olur, Nasıl Geçer, Kırışıklı giderme egzersizleri videolu hareketler

Pervin Bulgak Kırışıklık Giderici Bitkisel Maske Tarifi-Yüzdeki Kırışıklıkların Nedenleri


Bitkisel bakım ve doğal güzellik uzmanı sn Pervin Bulgak evde doğal malzemelerle kırışıklıklar ve ciltteki sarkmalar, sararmalar, cilt lekeleri nasıl gider bunun sırlarını veriyor. Özellikle yaz aylarında hassas ciltli hanımlarda yoğun bir biçimde görülen güneş lekeleri olarak bilinen, cilt lekeleri de sn. Pervin Bulgak’ın kırışıklık ve leke giderici bitki maskesi tarifi ile pekala tedavi edilebiliyor. Şimdi kırışıklık gideren maske tarifi için gerekli malzemeler nelerdir bunu kısaca öğrenelim.

Sponsorlu Bağlantılar

– 1 adet yumurta akı
– 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı
– 1 ampul c vitamini

Söz konusu malzemeleri karıştırdıktan sonra alın bölgesi, göz çevresi kazayağı kırışıklıkları, dudak çevresi yanak üstü ve göz altı gibi kırışıklıkların yoğun olarak görüldüğü bölgelere bir fırça ile sürülerek uygulanır. Tercihen gece yatmadan 45 dk evvel bu kırışıklık maskesi uygulanırsa cilt gece boyunca söz konusu maske ile beslenme imkanı bulacaktır. Haftada 1 gün yapıldığında birkaç ay içerisinde bu mineral maske cildinizde gerginlik ve gençlik hissi oluşturacaktır.

Yüzdeki kırışıklıkların nedenleri:

Kırışıklıklar kimi insanlarda 30′lu yaşlarda kimilerinde ise 40′lı yaşlarda görülmeye başlayan bir cilt problemi olarak bilinmektedir. Cilde esneklik ve elastikiyet kazandıran elastin lifler ile kolajen maddenin deri altındaki kısımda zamanla eksilmesi, yaşlanma sürecinin doğal bir sonucudur. Özellikle mimikler, güneş ışınları, cildin nem dengesinin bozulması neticesinde ortaya çıkan cilt kuruluğu gibi içsel veya dışsal etkenlerin yanında kalıtsal bir takım faktörler, ciltte kırışıklıkların nedenleri arasında gösterilmektedir.

1- Mimikler: Yaşam boyunca gülme, ağlama ve daha değişik bir çok yüz mimiği yüz kasları tarafından gerçekleştirilmekte olup bunun neticesinde yüzde bir takım kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır. Dinamik kırışıklıklar adı verilen mimiklerin neden olduğu kırışmalar, kaş arası, göz çevresi, ağır ve dudak çevresi gibi bölgelerde kıvımların belirginleşmesi ile ortaya çıkabilmektedir. Bunu engellemenin bir yolu ve yöntemi yok. Ancak yüz yogası gibi kırışıklık giderici bir takım yüz egzersizleri ile botox türü estetik bir takım tedavi yolları mimiklerin neden olduğu kırışmalar büyük oranda giderilebilmekte ve geciktirilmektedir.

Yüz yogası nasıl yapılır-kırışıklık giderme egzersizleriGenellikle 20’li yaşların sonlarında, ciltteki elastin ve kolajen lifleri elastikiyetini kaybetmeye başlar. Yüzümüzdeki yaklaşık olarak 50 adet adet kas demeti bulunmaktadır. Bu kas demetleri gülmek, kaşları çatmak, yemek yemek veya sigara içmek gibi yüz kaslarını çalıştıran bir takım aktiviteler ile gün içerisinde aşağı yukarı 30.000 kez hareket etmekteedir. Bu hareketlere mimik hareketleri adını vermekteyiz ve bu hareketler neticesinde ciltin daha alt katmanlarında yer alan fibroplast adını verdiğimiz yapılarcildin kasılmasına yol açmaktadır. Mimiklere bağlı olarak, kasılan cilt artık rahatlamıyor ve kırışıklar oluşuyor. Mimik çizgileri önlem alınmazsa derin kırışık haline dönüşebiliyor.

Çocukluk ve ilk gençlikte dikkatimizi çekmeyen çizgiler, kırışıklar belli bir yaştan sonra daha çok gözümüze çarpar. Kırışıklar kimine göre yüze olgun bir ifade verir, kimiyse bunu kabullenmek istemez. Ancak suçu sadece yaşa atmak doğru olmaz. Bazı kadınlarda ilk kırışıklar henüz 20’li yaşlarda görülmeye başlar. Bazılarında ise, 30’larında bile pürüzsüz ve gergin bir cilde sahip olabiliyorlar. Dermatologlar, kırışık oluşumunda üç faktörün etkili olduğuna dikkat çekiyor:
1- Ailesel Hikayeniz: Cildinizde ilk kırışıkların ne zaman ortaya çıkacağı ve ne kadar yoğunlukta olacağını belirleyen başlıca faktör, genetik etkilerinizdir. Yani, annenizde kırışıklar geç yaşta kendini göstermeye başlamışsa, bu sizin şanslı olduğunuzu gösteriyor.

2- Bakım: Doğru ürünleri düzenli olarak uygulayacağınız bakımlar cildinizin pürüzsüz ve gergin kalmasını sağlarken, kırışıkların geç oluşmasına da katkıda bulunuyor.

3- Çevresel Etkenler: Güneş ışınları, kuru hava, sigara tüketimi, alkol kullanımı gibi pek çok çevresel faktör de cildin nasıl yaşlanacağını ve hangi tür kırışıkların oluşacağını belirliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver