Yüz Neden Uyuşur, Yüz Uyuşması Neden Olur, Yüz Uyuşmasının Nedenleri Nelerdir

yüz uyuşmasının sebepleri, yüzde uyuşma nedenleri, yüzde uyuşma sebepleri, yüze uyuşma sebepleri

Yüzde uyuşma neden olur?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Yüzde uyuşma mütenevvi etkenlerden dolay husule gelip bilhassa insanların toplum içinde huzursuz olmasına ve kişilerin epey zorlanmasına sebep olmaktadır. Etkisi altına aldığı kişileri zor durumda bırakan yüzde uyuşma sorununun neden olduğunu merak ediyor ve hastalık hakkında bilgilenmek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Sizler için yüzde uyuşma sebepleri nelerdir küçük bir araştırma yaptık ve edindiğimiz uzman bilgilerini sizlerle de paylaşmak istedik.

Yüzde uyuşma nedenleri

 

Yüzün ya tek bölgesinde ya da her iki bölgesinde  husule gelen yüzde uyuşma, ekseri yüzün genelini etkilemekte ve hafiften başlayarak giderek şiddetlenme gösteren bir sorundur. Yüzde uyuşmaya neden olan sorunlardan biri, “Bell paralizisi” olmaktadır. Bell paralizisi yüz bölgesinde bulunan sinirlerin etkilenip zayıflamasından ve uyuşmasından kaynaklı bir sorundur ve ekseri aniden ortaya çıkar. Aniden beliren Bell paralizisi, birkaç gün şiddeti artarak devam edebilir. Bell paralizisi konuşma güçlüğüne ve yüz kaslarının tepkisiz olmasına yol açar.

Servikal disk lezyon sorunuda yüzde uyuşma nedenleri arasında sayılabilecek sorunlardır. Bu sorunda yüzde husule gelen uyuşma genellikle tek taraflı ve simetriktir.

İnmede (felç) yüzde uyuşmaya yol açan sağlık problemlerinin başında gelir. İnme sorunu damar tıkanıklığından dolayı beyne oksijen gitmemesinden kaynaklıdır.

Vitamin eksikliği, panik atak ya da hiperventilasyon sendromu, stres veya depresyon gibi mütenevvi sorunlarda yüzde uyuşma sebepleridir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver