Yüz Egzersiz, Yüz Egzersizi Yapma, Yüz Egzersizleri

yüz egzersizleri nasıl yapılır, yüz egzersizleri resimli, yüz egzersizleri resimli resimli yüz egzersizleri¸resimli yüz yogası,

Yüz egzersizi nasıl yapılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Hepimiz istiyoruz ki hiç yaşlanmayalım, sağlığımızı, gençliğimizi ve güzelliğimizi seneler boyunca taşıyıp aynada gördüğümüzü suretimizle övünelim. Ama hepimizin bildiği bir gerçek var ki bu asla mümkün değil; ancak mümkün olan başka bir gerçek var. Yaşlanmanın önüne geçemiyor olabiliriz, fakat yaşlanmayı ertelemek bizim elimizde.

Yaşın ilerlemesi cildimizde deformasyonların meydana gelmesine neden olur. Cilt renginde solgunluk, sarkıklar ve kırışıklıklar ortaya çıkarken; gençlikte sahip olunan o cilt parlaklığı da artık yoktur. Bu sorunları doğal yöntemlerle önlemek için Spor Okulları Koordinatörü Funda Öztürk Ablan, yüz egzersizleri yapılmasını öneriyor. Yüz egzersizi ile daha genç, daha canlı ve daha diri bir cilt tipine sahip olarak yaşlanmanın etkilerini geciktirebilirsiniz.

Nasıl ki vücudunuzu forma sokmak için kaslarınızı çalıştıracak egzersiz hareketlerini deniyorsanız, yüz kaslarının da çalışmaya ihtiyacı var. Resimli yüz egzersizleri ile yılların sizi eskitemediğinizi göreceksiniz. Düzenli yapmaya özen gösterin!

Göz çevresi egzersizi

Bu bölgede kasları çalıştırmak için göz kırpın. Önce bir gözünüzü yaklaşık 20 defa kırpıp geri açın, daha sonra aynı işlemi diğer gözünüzle de yapın. Zamanla bu sayıyı arttırabilirsiniz.

Kaz ayakları egzersizi

Kaz ayağı yüz egzersizinde ise, parmaklarınızı şakaklarınıza koyarak yukarı doğru itin. 10! Kadar sayın ve yavaşça geri bırakın. Bu işlemi yaklaşık 8 defa yapın.

Göz çevresi üstü egzersizi

Göz çevresi kaslarını çalıştırmak için ise, işaret ve orta parmaklarınızla kaşlarınızı yukarı doğru itip, kaşlarınızla da aşağıya doğru baskı yapmalısınız. Bu işlemi yaparken içinizden 10’a kadar sayıp yavaşça bırakmalısınız. 4 defa yapın.

Yanak üstü egzersizi

Baş ve serçe parmak hariç diğer tüm parmaklarınızı yanaklarınıza koyarak, yanaklarınızı yukarı doğru itin. Bu esnada gözleriniz kapalı olacak ve gözlerinizle aşağı doğru baskı uygulayın. 10’a kadar sayıp 4 kez tekrarlayın.

Yanak altı egzersizi

Yine aynı parmaklarınızı yanaklarınıza koyun. . Bu sefer yanaklarınızı merkeze doğru çekerken kuvvetle gülümsemeye ve yanaklarınızı açmaya çalışın. 10’a kadar ayın, 4 tekrar yapın.

Çene egzersizi

Bu egzersizi yaparken bir masadan destek almalısınız. Dirseklerinizi masaya dayayıp, ellerinizi birleştirin. Daha sonra çenenizi ellerinizin üstüne koyun ve çenenizi ezmeye çalışın. 10 tekrar yapın.

Gıdı egzersizi

Boynunuzu yukarı kaldırarak gerdanınızın iyice gerildiğini hissedin. Ardından çenenizi iyice yukarı kaldırıp daha da gerginleştirin ve 10’a kadar sayıp bırakın. 4 tekrar yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver