Yüz Bölgesinde Oluşan Çökükler İçin Ne Yapılır, Yüz Bölgesindeki Çökmelerin Tedavisi, Yüzdeki Çökmeler Nasıl Düzeltilir

yüzdeki çökmelere çare, Yüzdeki çökmeleri düzeltme, yüzdeki çökmelerin düzeltilmesi,

Yüzdeki çökmeler nasıl tedavi edilir?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Zamanın, stresin ve zorlu yaşam şartlarının yol açtığı yüzdeki çökükler estetik cerrahinin müdahalesi ile istenilen oranda ortadan kaldırabilecek bir sorundur. Ancak bu sorun için cerrahi işlemlerin üst düzeyde olması ve cerrahında gerekli tecrübede olmasına çok dikkat edilmelidir. Çünkü ilk göze çarpan bölge yüz olduğu için bu bölgede husule gelen sorunlar güzelliği direk olarak etkilemektedir. Yüzdeki çökmeleri düzeltme için yapılacak olan cerrahi işlemeleri ve bu işlemlerin yapım aşamasını siz değerli okurlarımız için araştırdık.

Yüz bölgesinde kısmi olarak husule gelen derin kırışıklıklar için birçok kişi cilt aşındırma yöntemlerinin başarılı sonuç verdiğini düşünür. Ancak bu düşünce ne yazık ki yanlıştır. Cilt aşındırma işlemlerinin yüzdeki çökmelerin düzeltilmesi için bir etkisi yoktur. Yüz bölgesindeki çöküklerin düzeltilmesinde kolay ve etkili olan yöntem dolgu maddeleri kullanımıdır. İz bırakmadan ve memnun edici bir sonuç veren dolgu maddelerinin bir çoğu zamanla vücut tarafından eritilmekte ve tekrarı gerekmekte olduğundan bu yöntemin uygulanmasında yinede dikkatli olmakta fayda var.

Dolgu maddelerinin kişinin kendi dolguları ve hazır dolgu maddeleri gibi çeşitleri bulunur. Lipofilling dediğimiz yağ ve doku enjeksiyonu kişinin kendi karın veya basen bölgesinden alınan yağlar olmaktadır. Kişinin kendi vücudundan alınan bu yağlar doğrudan veya kıkırdak fasya ve deri altı tabakalarından oluşan doku çok ince doğranarak yüzdeki kırışıklığın altına enjekte edilerek yüzdeki çökmeler düzeltilir. Hastaya enjekte buz uygulaması yapılmalıdır. Üstelik işlem sonrası hastalar birkaç günlüğüne dinlenmeye çekilmelidir.

Yüzdeki çökmelerin yani derin kırışıklık dediğimiz sorunların düzeltilmesinde kişinin kendi yağ ve dokusu haricinde hazır dolgu maddelerine de başvurulur. Sığırdan alınan kollajen saflaştırılarak hastanın yüz bölgesinde derin çökükler olan bölgeye enjekte edilerek tedavi gerçekleştirilir. Hazır dolgu maddeleri hayvansal kaynaklı olmadığından kullanım öncesi testinin yapılmasına da gerek görülmez. İşlem sonrası morlukların görülmesi ise normaldir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver