yürüyüş bandı ile zayıflama- yürüyüş bandı zayıflatırmı Hakkında Bilgi

Aşağıda yürüyüş bandı ile zayıflama- yürüyüş bandı zayıflatırmı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

yürüyüş bandı ile zayıflama- yürüyüş bandı zayıflatırmı

Yürüyüş bandı doğru kullanıldığında etkili ve doğal bir zayıflama yolu olarak avantaj sağlamaktadır. Yürüyüş bandı alıp zayıflayamamaktan şikayetçi olan ve bu yürüyüş bandını bir köşeye bir daha kullanılmamak üzere atan çok sayıda arkadaşımı tanıyorum. Aslında sorun yürüyüş bandında değil, Yürüyüş bandı ile zayıflama öyle zor ve ayrıksı bir kilo verme yolu da değil. Sorun insanların yürüyüş bandını kullanamaması. Bu da alışkanlık kazanacak kadar bir süre sabredip ısrarla yürüyüş bandını kullanmamalarından kaynaklanmaktadır.

Yürüyüş bandını kullananlar bilirler. Öyle yolda yürüdüğünüz gibi bir his oluşmuyor. Adeta akıntıya kürek çeker gibi koşu bandının geriye doğru ivmesine karşı koyuyorsunuz. Sallanarak yürümeyi seven Türk milleri, malesef azıcık sıkıyı görünce strese giriyor ve kısa sürede kendiliğinden yürüyüş bandından tiksiniyor. Oysa yürüyüş bandını bizim kurallarımıza uydurmaya çalışmak yerine bizler, yürüyüş bandı ile zayıflama kurallarına uysak daha iyi olmaz mı?
//
Yürüyüş bandı alırken özellikle zemin sertliğinin sizi rahatsız etmemesine özen gösterin. 3-5 kuruş için konfordan olmayın. İşe yarar bir özelliğe sahip yürüyüş bandı alın. Ucuz yürüyüş bantları genellikle kalitesiz malzemeden imal edildiği için yürüyüş rahatlığı hissi vermezler. Tam tersine ayaklarınızı ağırıtır. Ayrıca ikinci bir husus, zayıflamak istiyorum diyen her arkadaş yürüyüş bandının ilk kullanımında yüksek tempo ile yürümeye kalkıyor. Bu da ya sakatlığa ya da hamlamaya neden oluyor. İlk 2 hafta mümkünse saatte 4 km hızı geçmeyin ve kendinize oryantasyon için bir süre tanıyın. Zamanla vücudun refleksleri de koşu bandında yürümeye göre kendisini ayarlayacak ve yürüyüş bandıyla zayıflamak çok daha kolay bir hale gelecektir.

Yürüyüş bandı egzersizlerinde ortalama olarak 40- 50 dakika yürüyünüz. Vücut ancak 30. dakikadan sonra yağ yakmaya başlar. 30. dakikada yürüyüşü bırakırsanız hiç bir şey elde edemezsiniz. Yine ayrı bir husus, yürüyüş bandını ilk zamanlar kesinlikle eğimli kullanmayın. Öncelikle eğimsiz satıhta ustalaşın. Zorluk düzeyini haftada 1 artırın ve kademe kademe gidin. Böylece 3-4 aylık bir süreç zarfında 7-10 kilo zayıflama sağlayabilirsiniz.

Yürüyüş bandını sabahın erken saatlerinde kullanın. Sabah vakitleri, vücudun metabolizmasını hızlandırmak daha kolaydır. Yürüyüş bandında geçirilen 50 dakika sonunda metabolizma hızı, 36 saat kadar yüksek kalır. O nedenle 2 günde 1 yürüyüş bandı egzersizi yapmak, metabolizma hızını stabilize etmek için çok çok yeterlidir Her gün yürüyüş bandı egzersizleri yapabilirseniz o da ballı kaymak olur tabi ki…

//

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver