yürümek-yürüyüş zayıflatırmı-yürüyüşün zayıflama kilo vermeye faydaları nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda yürümek-yürüyüş zayıflatırmı-yürüyüşün zayıflama kilo vermeye faydaları nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

yürümek-yürüyüş zayıflatırmı-yürüyüşün zayıflama kilo vermeye faydaları nelerdir

Yürüyüş yaparak zayıflamak elbette mümkün ve faydalıdır. Yürümek zayıflatırmı sorusunun kesin cevabı şu şekildedir: Yürüyerek zayıflamak istiyorsak yürüyüşün miktarı ve diyet yapmak önemlidir. Yürüyüş ile diyet ve bitkisel zayıflama ürünleri birleştiğinde kesinlikle çok hızlı bir zayıflama süreci ortaya çıkar. Misal olarak çabuk zayıflatan bir diyet olarak bilinen isveç diyeti ile günlük 1 saatlik orta tempoda yürüyüş birleştiğinde 1 haftada 5 kilo zayıflamak işten bile değildir.

Yürüyüşün zayıflama üzerindeki etkisi tamamen harcanan kalori miktarı ile alakalıdır. Zaten zayıflama ve kilo vermenin tanımı, harcanan kalorinin yiyeceklerle alınan kalori miktarından daha fazla olması durumu olarak tanımlanabilir. Bu durumda günde 1 saat tempolu yürüyüş yapan birisi haftada 3500 kalori harcamış oluyor. (500 kalori x 7 gün = 3,500 kalori) Sadece bu şekilde bile bir insan ayda 2 kilo doğal yollardan zayıflamış olur. Bir de günlük 500 kalori kadar kalori tüketimimizi azaltan bir diyet listesi ya da bitkisel zayıflama ürünü kullanırsak bu durumda ortalama olarak 1 ayda 10 kilo zayıflama sağlanabilir. Bu denli bir kilo verme oranı sağlıklı mıdır orası tartışılır. Ancak neticede fazla kilolu olmanın da hiç bir sağlıklı yönü bulunmamaktadır.
// Yürüyüş yapmanın faydaları zaten çok çeşitlidir. Her şeyden önemlisi yürüyüş egzersizi, bilinen en iyi kardiyo egzersizi olarak bilinir. Kardiyo hareketleri, vücudu yormayan ancak kalp ve dolaşım sisteminin en verimli biçimde çalışmasını sağlayan, aynı zamanda da bazal metabolizma hızını artıran basit egzersizler olarak bilinir. Kardiyo hareketi olarak yürümek, her yaştan kişinin kolaylıkla yapacağı, vücudu dinç tutan, yaşlanmayı önleyen ve bizim ilgilendiğimiz kısım olan zayıflama sağlayan egzersiz türüdür. Günlük olarak ne kadar yürümek gerekmektedir. Aslında en ideal yürüme miktarı günlük 6-7 km dir. Ancak çoğumuzun bunu yapmaya vakti yok. Bu durumda en azından günlük 4 km yürüyüş yapmak yeterli olacaktır. Yürümek için zaman ve mekan sıkıntısı çekiyorsanız zayıflama aletleri arasında en popüler olan yürüyüş bandını deneyebilirsiniz. Ancak açık havada yürümek gibisi yok. Bir kere temiz havayı teneffüs etmek ciğerleri ve beyni sağlıklı çalışmaya davet etmektedir. Yürüyüşün faydalarından en azami derecede faydalanmak istiyorsak haftada 20 km yürümeliyiz. Çoğumuzun her gün yürümeye vakti olmuyor ama haftalık kota olan 20 km yürüyüş, bizleri çok formda tutacaktır. Yürüyüş gibi bisiklet sürmek te benzer etkiler yapan kardiyo egzersizleri arasındadır. Ancak hangi egzersizi yaparsak yapalım faydaları uzun dönemli olacak ve yaşam boyu sağlık ve ideal kilo sağlayacaktır. //

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver