Yurtdışı Cep Telefonu Kayıt İşlemleri Yapılışı Nasıl Yapılır? Resimli Videolu Anlatım

Son Arananlar:ankaradakı yurtdışı telefon kayıt yeriyurtdışından telefon kaydettirme suresi,yurtdışından telefon getirme temmuz 2012yurtdışından gelen telefon kaydı nasıl yapılıryurtdışı telefonları kaydetme ankara nosuyurtdisi telefon vergi sureyurtdışı cihaz kayıt ettirmeyurtdışı cep telefonutelefonun imei kaydettiren kişinin ismini nasıl öğreneceğimtelefon kayıt vergitelefon kayıt ettirmepasaporta yazılı cep telefonlarıimei kaydı yapılmayan telefonlargsm kayit ucretin nereye yatirabilirimcep telefonu harctelefonlara 100 tl harcyurtdışı cep telefonu harçyurtdışı cep telefonu vergiyurtdışı telefon kayıt ankarayurtdışı telefon kayıt ettirme,yurtdışı telefon kayıt işlemiyurtdışı telefon kayıt süresiyurtdışından cep telefonu

Yurtdışından Getirilen Cep Telefonlarının Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır? 2012

Soru – Cevap Yöntemi

Sponsorlu Bağlantılar

Yurtdışından Telefon Getirme Şartları Nelerdir?

Yurtdışından yalnızca 2 yılda bir cep telefonu getirebilirsiniz. Yolcu yurda giriş yaptığı tarihten itibaren en geç 1 ay içinde telefonunu kayıt ettirmek zorundadır. 1 aylık süre sonunda işlem yapılmayan telefonların IMEI kaydı yapılamaz.

Cep Telefonu Kayıt İşlemi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Nereye Başvurulur?

15.06.2012 tarihi itibariyle yurtdışı cihazların kayıt işlemi için 100 TL harç ücreti alınmaktadır.

Herhangi bir vergi dairesine giderek 100 TL harç bedeli yatırılır, karşılığında pasaport sahibinin TC Kimlik Numarası veya Pasaport Seri Numarası ile Ad, Soyad ve kayıt edilecek cep telefonun IMEI numarası yazılı olan makbuz alınır. Makbuz ve aşağıda istenen belgeler ile Abone Kayıt Merkezlerine (Operatör Bayileri) başvurulur.

Sponsorlar

Pasaportun, yurda giriş-çıkış damgalarının, resminin ve kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfaların birer adet fotokopisi alınır. Üzerinde cihaz IMEI numarasının yazılı olduğu basit bir dilekçe yazılır ve imzalanır. Pasaportunun aslı ile birlikte, yurda giriş tarihinden itibaren 1 ay dolmadan Abone Kayıt Merkezlerine (Operatör Bayileri) başvurması gerekmektedir.

Abone Kayıt Merkezi (Operatör Bayileri) yetkilileri tarafından pasaportun aslı görüldükten sonra dilekçenin üzerine “Aslı Görülmüştür” mühürü ve başvuru mercii kaşesi basılmakta ve alınan belgeler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna gönderilmektedir.

Telefonumun Kayıt Edilip Edilmediğini Nasıl Öğrenebilirim?

Başvuru evraklarının incelemesinde ve cihazın IMEI bilgisinde sorun olmaması durumunda, Mobil Cihaz Kayıt Sistemi’ne (MCKS) girilir ve kayıt işlemi bitmiş olur.

İşlemler sonunda cihazınızın kayıt altına alınıp alınmadığını buradan öğrenebilirsiniz.

IMEI Kayıt Sorgulam Sayfası

Faydalanılan Sayfalar

http://www.mckstk.gov.tr/tr/index.php

Yurtdışı Cep Telefonu Harcı İle İlgili Video:

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver