Yumurtanın Faydaları-Yumurta Yararları Nelerdir-Yumurta Neye İyi Gelir Hakkında Bilgi

Aşağıda Yumurtanın Faydaları-Yumurta Yararları Nelerdir-Yumurta Neye İyi Gelir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yumurtanın Faydaları-Yumurta Yararları Nelerdir-Yumurta Neye İyi Gelir

Sofralarımızın vazgeçilmesi yumurta, lezzet bakımından tercih edilen bir havyansal gıda maddesi olduğu kadar sağlığa faydası bakımından da kesinlikle bilhassa bebek ve çocuklara tavsiye edilen bir besin dir. Şimdi yumurtanın içerisindeki elementler vitaminler mineraller ve proteinler nelermiş bir bakalım.

Yumurta protein içeren bir besindir, içeriğinde yoğun enerji, vitamin, protein ve yağ barındırmaktadır. Bir yumurtadaki kolesterol miktarı 212 mg’dır ve 6 gram protein içerir. Kolesterolü yüksek olan kişiler kısıtlı tüketmelidir, çünkü günlük kolesterol tüketimi 300 mg’dır.

Her gün bir adet yumurta, karaciğer, kan-yağ düzeylerini tehlikeye düşürmez. Özellikle çocuklar kahvaltıda mutlaka tüketmelidir. Sabah kahvaltısında bir yumurta yenmelidir, günün ilerleyen zamanlarında sizi tok tutacaktır.

Kolin: Vücudun tüm sağlıklı hücre zarları için gerekli olan homosistein düzeylerini aşağıda tutmaya yardımcı olmaktadır. Kolin ayrıca zihinsel fonksiyonlar ve hafıza için önemlidir.
Selenyum: Vücudunuzun güçlü bir bağışıklık sistemi için gereksinim duyduğu bir mineraldir ve güçlü bir antioksidandır.
B Vitamini: Folik asit ve B2 vücudunuzun yemek yiyecek hale dönüştürmek için ve enerji almak için gereklidir. Folat ayrıca homosistein düzeylerini düşürür ve doğum kusurlarının önlenmesi için önemlidir.
A Vitamini: A Vitamini, iyi derecede görme, genel hücre büyümesi ve sağlıklı bir cilt için önemlidir.
E Vitamini: İyi bir antioksidandır ve C vitamini ve selenyum ile virüs ve mikropların vücuda zarar vermesini önlemektedir.
Lutein: Lutein ve Zeaksantin ile A vitamini yumurta sarısında bulunur. Lutein ve Zeaksantin gözünüzün retina ve yoğunlaşmış makula dejenerasyonunu önlemeye yardımcı olacaktır.

Yumurtanın faydaları, yumurtanın yararları, yumurtanın besin değeri, yumurtanın zararları, yumurtanın özellikleri, yumurtanın sarısı, yumurtanın beyazı, yumurtanın faydaları nelerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver