Yüksek tansiyon nasıl düşürülür-Tansiyona bitkisel çözüm Hakkında Bilgi

Aşağıda Yüksek tansiyon nasıl düşürülür-Tansiyona bitkisel çözüm ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Hipertansiyon sorununa evde alacağınız bitkisel ve basit çözümlerle elveda diyebilirsiniz. ABD de yapılan bir araştırmada aşağıdaki basit tedbirlerin yüksek tansiyon oluşumunu ve sorununu kökten engellediği bulunmuştur.

1. Haftasonları evde dinlenin

Ortalama olarak haftada 41 saat tan fazla çalışan insanlarda normal insanlara göre yüzde 15 daha fazla yüksek olan kan basıncı tespit edilmiştir. Bu çalışma saati haftada 51 saatin üzerinde çıktığında ise tansiyon oranı normalin % 17 üzerine yükselmektedir. İnsanların ofis hayatında gün içerisindeki hareketsiz yaşamları ve yedikleri yiyecekler, strese tabi kalması gibi nedenler yüksek tansiyon problemini tetiklemektedir. Bu nedenle hiper tansiyon sorununuz varsa en azından tatil günlerini kendinize ayırmalısınız

2.Günlük kısa yürüyüşler yapın

Günlük 40 dakika yürümek bile tansiyonunuzu % 5 düşürür. Daha uzun yürüyüş sürelerini sürekli tekrarlarsanız kılcal damarlar daha fazla kan taşır bu da damarların ve kan dolaşımının gücünü ve esnekliğini muhafaza eder.

3. Yediklerinize dikkat edin.

Özellikle lif içeren besinleri kullanırsanız tansiyon sorununuz hallolacaktır. “Kahverengi pirinç ve beyaz ekmek gibi tahıllar fiber için iyi bir kaynaktır, ama aynı ölçüde pek çok meyve ve sebzelerde lif deposudur. Bu özellikler fiber + potasyum ve daha başka bir çok temel besin maddesini içeren armut, için de geçerlidir. Fiberli yiyecekleri bir listeye yazıp bunları sıkça tüketirseniz tansiyon sorununa bitkisel çözüm yöntemi uygulamış olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver