Yosun Nedir Hakkında Bilgi

Yosun Nedir

Yosun anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Yosun Nedir, Yosun Ne Anlama Gelir, Yosun Ne Demektir, Yosun Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yosun ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yosun Anlamı

Suda ya da karada yaşayan basit yapılı bitkilere ya da bitki benzeri ilkel canlılara verilen genel ad.

Suda yaşayanlarına alg, karada yaşayanlarına da kara yosunu denir. Nemli ağaç gövdelerinden kayalıklara, kızgın çöllerden denizlere kadar çok çeşitli ortamlarda yaşayabilirler. Kadife gibi yumuşak katmanlar ya da sık öbekler oluştururarak büyürler. Yosunların yapıları, diğer bitkilerdeki gibi kök, gövde ve yaprak olarak farklı organlar biçiminde değildir. Klorofil içeren çiçeksiz sporlu bitkilerdir. Şekilleri ipliksi, yapraksı, şeritsi, ya da tüpsü olabilir. Yosunlar, tıp, eczacılık ve sanayide ham madde olarak kullanılır. Ayrıca Çin ve Japonya gibi Uzak Doğu ülkelerinde besin maddesi olarak da tüketilirler.

Konu ile ilgili aramalar: Yosun Nedir Yosun ödev ara Yosun kelime anlamı Yosun sözlükte ara Yosun ansiklopedi bilgi bankası ara Yosun ne demek Yosun neye denir

Yosun ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver