Yoğunluk Nedir Hakkında Bilgi

Yoğunluk Nedir

Yoğunluk anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Yoğunluk Nedir, Yoğunluk Ne Anlama Gelir, Yoğunluk Ne Demektir, Yoğunluk Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yoğunluk ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yoğunluk Anlamı

Bir maddenin kütlesinin hacmine olan oranı. Birimi g/cm3tür. Çoğu madde ısıtıldığında genleşir ve bu yüzden yüksek sıcaklıklarda daha düşük yoğunlukta olurlar. Gazlarsa küçük hacimlere sıkıştırılabilir. Bu nedenle, bir maddenin yoğunluğunun ölçüldüğü anki ortam sıcaklığı ve basıncı (STP) genellikle belirtilir.

Yoğunluk çoğu durumda bir maddenin ‘ne kadar ağır’ olduğuna ilişkin bir gösterge olarak kabul edilir. Yoğunluğu yüksek olan demir aynı hacimdeki mantardan daha ağırdır.

Konu ile ilgili aramalar: Yoğunluk Nedir Yoğunluk ödev ara Yoğunluk kelime anlamı Yoğunluk sözlükte ara Yoğunluk ansiklopedi bilgi bankası ara Yoğunluk ne demek Yoğunluk neye denir

Yoğunluk ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver