Yoğunlaşma Nedir Hakkında Bilgi

Yoğunlaşma Nedir

Yoğunlaşma anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Yoğunlaşma Nedir, Yoğunlaşma Ne Anlama Gelir, Yoğunlaşma Ne Demektir, Yoğunlaşma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yoğunlaşma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yoğunlaşma Anlamı

Bir gaz ya da buharın soğutulduğu ya da sıkıştırıldığı zaman sıvı ya da katı hâle dönüşmesi. Yoğunlaşma buharlaşmanın tersidir. Yoğunlaşma evlerde birçok soruna yol açar. Pencerelerin iç yüzeyinde yoğunlaşma sonucunda açığa çıkıp biriken su ahşap çerçevelerin çürümesine, sıvaların bozulmasına ve sağlığa zararlı bir ortamın oluşmasına neden olur.

Bütün gazlar yeterince sıkıştırılır ya da soğutulursa, yoğunlaşarak sıvı ya da katı hâle dönüşür. Yani, yeterli bir sıkıştırma ya da soğutmayla moleküllerin birbirine tutunabilecek kadar yaklaşmaları ve hızlarının azalması sağlanabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Yoğunlaşma Nedir Yoğunlaşma ödev ara Yoğunlaşma kelime anlamı Yoğunlaşma sözlükte ara Yoğunlaşma ansiklopedi bilgi bankası ara Yoğunlaşma ne demek Yoğunlaşma neye denir

Yoğunlaşma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver