Yoga Yapmak Zayıflatırmı – Yoga ile Zayıflama ve kilo vermek mümkün mü Hakkında Bilgi

Aşağıda Yoga Yapmak Zayıflatırmı – Yoga ile Zayıflama ve kilo vermek mümkün mü ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yoga Yapmak Zayıflatırmı – Yoga ile Zayıflama ve kilo vermek mümkün mü
Yoganın zayıflama üzerinde ne tür bir etki yaptığı hakkında kapsamlı bir bilimsel araştırma henüz bulunmamaktadır. Dolayısıyla yoga kilo verdirir mi sorusu kesin olarak bilimsel anlamda cevap aramaktadır. Ancak her spor dalı ve egzersiz türü gibi yoga da bir fiziksel aktivite gerektirir. Fiziksel aktiviteler ise kalori yakmak anlamı taşır ve zayıflama egzersizleri yerine geçer. Her ne kadar yoga yapmak ile aerobik hareketlerini kalori harcama anlamında bir tutamasak bile ( yogada 75 kiloluk birisi saatte 240 kalori harcarken, aerobikte 350, koşmada 600 kalori harcar) netice olarak kalori tüketmenin iyisi kötüsü olmaz. Yoga rahat bir egzersiz türü olarak vücudu yormadığı için saatler boyunca yapılabilir. Bu bakımdan yorucu zayıflama egzersizleri yapmak istemeyenler için alternatif bir kalori yakma yoludur.
//
Ayrıca bir diyet listesi takip eden kişilerin kondisyonları bir miktar düşeceği için yoga gibi kondisyon gerektirmeyen bir egzersiz türü diyet yapanlar tarafından tercih edilebilir. Yoganın faydaları arasında kandaki yağ düzeyini düşürmesi ve metabolizmayı hızlandırması da gözden kaçırılmaması gereken etkenlerdir.

Düzenli fiziktsel aktivitelerin her türlüsü tıpkı yoga gibi zayıflama sürecini destekler niteliktedir. Kilo vermek için harcadığımız kalori miktarını artırmak, aldığımız kaloriyi ise azaltmak gibi basit bir terazi içerisinde yoga, kalori harcatan hareketler kefesine girer. Yoga ile zayıflama tekniği, aerobik egzersizleri ile birleştirilerek hem aktif dinlenme hem de ruhsal olarak rahatlama ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ayrıca jogging, koşmak, ip atlamak, yüzmek, ağırlık çalışmak gibi yoğun efor gerektiren egzersiz antrenmanlarında yoga hareketlerinin kas ve bedeni dinlendirici etkisinden faydalanabilirsiniz. Dinlenmiş vücudun metabolizma hızı daha yüksek olur ve bazal düzeyde bile daha fazla kalori harcar. Bu da size zayıflama olarak geri dönecektir.

//

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver