Yılbaşında Milli Piyango Çekilişi Büyük İkramiye Ne Kadar 2013

Milli piyango çekilişi büyük ikramiyesi kaç para? 2013

Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye tam bilete vurursa bir kişi 45 milyon TL’yi kasasına koyabilir. Bu rakam tüm zamanların rekorunu gösteriyor. Tam bilet 40, çeyrek 10 TL

Sponsorlu Bağlantılar

Hayal değil 45 milyon TL

Yılbaşı çekilişine iki ay kala büyük ikramiye belli oldu. Geçen yıl 40 milyon lira olan tutar 5 milyon liralık (yüzde 12’lik) artışla 45 milyon liraya yükseltildi. Bu rakam tarihi rekora işaret ediyor. 31 Aralık gecesi yapılacak olan çekilişte büyük ikramiye tam bilete vurursa bu kişi 45 milyon TL’nin sahibi olacak. Yarım bilete çıkarsa 22.5 milyon TL, çeyrek bilete çıkarsa da talihlilerin her biri 11.7 milyon TL’yi alacak. Diğer büyük ödüller ise bir adet 5 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira ve 1 adet de 1 milyon lira olarak dağıtılacak.
Aralık ayında 9 Aralık ve 19 Aralık çekilişleri yapılmayacak, yılbaşı özel çekiliş biletleri, 29 Kasım Perşembe günü satışa çıkarılacak. Geçen yılki biletlerin yüzde 99’u satılmıştı.
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Recep Biçer, yılbaşı çekilişinde bilet fiyatlarının artacağını söyledi. Geçen yıl 36 liradan satılan tam bilet bu yıl 40 lira olacak. Yılbaşı ikramiyelerindeki artışa paralel olarak bilet fiyatlarında cüzi bir artış yapıldığını ifade etti.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver