Yılbaşı Depresyonu, Yılbaşı Depresyonu Nasıl Geçer, Yılbaşı Depresyonundan Kurtulmak

yılbaşı depresyonundan kurtulmak için, yılbaşı depresyonundan nasıl kurtuluruz, yılbaşı depresyonunu atlatmak için,

Yılbaşı depresyonu nasıl atlatılır?

Yılbaşı depresyonu da olur mu demeyin, çünkü uzmanlar yılbaşı kutlamaları için yapılan bir takım mecburi harcamaların ve kış mevsimi karamsarlığının yılbaşı depresyonu denilen ruh sıkıntısına neden olduğunu söylemekteler. Bazı kişiler yılbaşı için hiç bir hazırlık yapmasa da, evinde sadece ailesi ile birlikte yılbaşını sıradan bir şekilde geçirmeyi planlasa da, bazılarına gelecek olan yılbaşı misafiri için hazırlık yapma, kesenin ağzını açma, parti düzenleme, yemekler pişirme ve misafirleri hoş tutma çabalarına sebep oluyor ve kişiyi bir karamsarlığın içine ister istemez atabiliyor. Bir de bu karamsarlığa kara kışın sebep olduğu soğuk ve kasvetli hava eklenince yılbaşı depresyonu kaçınılmaz oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Yılbaşı depresyonundan kurtulmak için

Yılbaşı depresyonuna iten bir başka sebepte, yılbaşını eğlenceli, keyifli, sevdiklerimizle birlikte gülerek geçirmemiz ve yılbaşının ardından bizi koca bir yılın ve sorumlulukların beklediğini düşünmemizdir. Yılbaşı depresyonundan korunmak ve yılbaşı sonrası bu depresif kişiliğinizi geride bırakmak için uzmanlarımızın önerileri spor ve egzersiz yapmaktır. Çünkü spor ve egzersiz yaparak hem fit ve sağlıklı kalıyor hem de spor esnasında salgılanan hormonlar kişiye keyif veriyor.

Yılbaşı depresyonundan kurtulmak için spor ve egzersizin yanı sıra neşeli bir yaşam, az ama sık sık yeme alışkanlığı, taze olmak şartıyla bol bol meyve ve sebze tüketimi, kafeinli ve alkollü içeceklerden uzak durma, günde 1,5 litre su içme gibi önerilerde yer almaktadır. Eğer bu önerileri uygulamanıza rağmen karamsarlığınızı üzerinizden atamıyorsanız, uzman bir hekimden destek alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver