Yılan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Yılan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Yılan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Yılan Nedir, Yılan Ne Anlama Gelir, Yılan Ne Demektir, Yılan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yılan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yılan Anlamı

Yılan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Sürüngenler (Reptilia) sınıfının, yılanlar (Serpentes) alt takımındaki türlere verilen genel ad. Bedenleri genellikle ince, uzundur. Boyları 10 cm ile 10 m arasında değişir. Büyük yapılı avlarını yutabilmek için çeneyi oluşturan parçalar birbirinden ayrılabilir şekildedir. Üyeleri körelmiş olmasına karşın, yılanlarda çok çeşitli hareket şekilleri gelişmiştir. Zehir dişleri üst çenede bulunur. Böcekler ve küçük omurgalılarla beslenirler. Çoğu karasal ortamda yaşar. Bir bölümü suya girebilir ya da zamanının büyük bir bölümünü sulu ortamlarda geçirir. Yılanlar, yaşamları boyunca düzenli olarak deri değiştirir. İzlânda, İrlanda ve Yeni Zelânda hariç her yerde bulunurlar. Ülkemizde çok sayıda yılan türü yaşar.

Tanınan türler dışında, zehirli ve zehirsiz yılanlar birbirinden kolay ayırt edilemezler. Bu yüzden yılanlara karşı dikkatli olunmalıdır. Yılan ısırması durumunda hemen bir hastahaneye başvurulmalıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Yılan Nedir Yılan ödev ara Yılan kelime anlamı Yılan sözlükte ara Yılan ansiklopedi bilgi bankası ara Yılan ne demek Yılan neye denir

Yılan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver