Yılan Balığı Nedir Özellikleri Nerelerde Yaşarlar Hakkında Bilgi

Yılan Balığı Nedir Özellikleri Nerelerde Yaşarlar

Yılan Balığı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Yılan Balığı Nedir, Yılan Balığı Ne Anlama Gelir, Yılan Balığı Ne Demektir, Yılan Balığı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yılan Balığı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yılan Balığı Anlamı

Yılan Balığı Nedir Özellikleri Nerelerde Yaşarlar
Anguilliformes grubunun Angulliadae ailesini oluşturan bir düzineyi geçen balık türünün ortak adı. Amerika’nın Büyük Okyanus kıyılarıyla Atlas Okyanusu’nun güney kıyıları dışında yaygın olarak bulunur. Sırt, kuyruk ve anüs yüzgeçleri kaynaşmış olup karın yüzgeçleri bulunmayan bu balıkların ince ve uzun bir gövdesi vardır. Pulları oldukça küçüktür ve deriye gömülmüştür. Öteki grup üyelerine benzer bir gelişme gösterirler ancak erişkin dönemlerinin çoğunu tatlı sularda geçirirler. Avrupa, Kuzey Afrika kıyıları, Akdeniz ve çevresindeki denizlerde yaşayan bayağı yılan balığı (Anguilla anguilla) ve Amerika’nın güney kıyılarında bulunan Amerika yılan balığı (Anguilla rosrata) tatlı suları terkederek Sargossa Denizi’ne gider ve orada yumurtlarlar. Bayağı yılan balıklarının uzunlukları en fazla 1,5 m olur. 30-40 yıl süresince akarsu ve göllerde kalabilirler. Kurbağa, su kuşları ve suya giren küçük memeliler başlıca besin kaynaklarıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Yılan Balığı Nedir Yılan Balığı ödev ara Yılan Balığı kelime anlamı Yılan Balığı sözlükte ara Yılan Balığı ansiklopedi bilgi bankası ara Yılan Balığı ne demek Yılan Balığı neye denir

Yılan Balığı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver