Yeşil çayın faydaları, yeşil çay zayıflatırmı, yeşil çayla zayıflama kilo verme Hakkında Bilgi

Aşağıda Yeşil çayın faydaları, yeşil çay zayıflatırmı, yeşil çayla zayıflama kilo verme ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeşil çayın faydaları, yeşil çay zayıflatırmı, yeşil çayla zayıflama kilo verme

YEŞİL ÇAY MUCİZESİ

(Yemeksiz geçirilen üç gün, çaysız geçirilen bir günden iyidir.) (Çin atasözü)

Yeşil çay kadar sağlıklı ve yararlı olan başka bir yiyecek veya içecek var mıdır? Çinliler yeşil çayın sağlığa olan faydaları ve yararlarını antik çağlardan beri bilinir ve baş ağrısından depresyon tedavisine kadar bir çok hastalık için bitkisel ve doğal çözüm olarak kullanılır
Nadine Taylor, ‘’sağlıklı yaşamın doğal sırrı: yeşil çay’’ adlı kitabında yeşil çayın Çin de ilaç olarak en az 4000 yıldır kullanıldığını belirtmektedir.

Bugün, hem Asyadaki hem de Batı daki bilimsel araştrmalar yeşil çay içmenin yararlı olduğu hakkında güçlü kanıtlar sunmaktadır. Örneğin, 1994’te ‘’ulusal kanser enstitüsü’’ adlı bir gazete yeşilçay içmenin Çinli insanlarda özofajeol kanser riskini yaklaşık yüzde altı oranında azalttığını gösteren epidemolojik bir çalışmanın sonuçlarını yayınladı. Purdue üniversitesi araştırmacıları yeşil çayın içinde bulunan bir maddenin kanser hücrelerinin büyümesini engellediğini açıkladı. Ayrıca yeşil çayın kolestrol seviyelerini düşürdüğünü hatta kötü kolestrolü iyi kolestrole dönüştürdüğünü gösteren araştırmalar vardır.
//
Özetle, yeşil çay içmenin yarar sağladığı birkaç rahatsızlık aşağıda verilmiştir:

.kanser

.romatoid eklem iltihabı

.yüksek kolestrol

.enfeksiyon

.zayıf bağışıklık sistemi

YEŞİL ÇAYIN FAYDALARI NELERDİR
Yeşil çayın sırrı ‘’catachin’’ polifenolleri, özelliklede EGCG bakımından zengin olmasında yatar. EGCG kanser hücrelerinin büyümesini engelleyen, hatta sağlıklı hücrelere zarar vermeden kanser hücrelerini öldüren güçlü bir antioksidandır. Ayrıca LDL kolestrol seviyelerinin düşürülmesinde ve kan hücrelerinin anormal oluşumunu engellemede etkilidir. Kan hücrelerinin anormal oluşumunun kalp krizi geçirmenin temel etkeni olduğu düşünüldüğünde bunun önemi daha da artmaktadır.

Yeşil çay içmek ile bir Fransız paradoksu arasında bir bağlantı kurulmaktadır. Yıllarca, araştırmacılar Fransızların yağ oranı yüksek besinler üretmesine karşın Amerikanlardan daha az kalp hastalıklarına yakalanmalarına şaşırmışlardır. Cevabı ise kırmızı şarabın içinde bulunan resveratrol içeren, sigara ve yağlı besinlerin negatif etkisini azaltan bir polifenoldür.

1997 de yapılan bir araştırmada, Kansas üniversitesi araştımacıları EGCG nin resveratrol ün iki katı kadar daha güçlü olduğuna karar vermişlerdir. Bu gerçek, Japonların kalp rahatsızlıklarına yakalanma oranının çok düşük olmasına karşın, nüfusun yaklaşık yüzde yetmiş beşinin sigara içiyor olmasını açıklayabilir.

Neden diğer Çin çayları yeşil çay kadar fayda sağlamaz? Bütün yeşil ve siyah çaylar kamelya bitkisinin yapraklarından yapılır. Yeşil çayı farklı kılan ise işlenme sürecidir. Yeşil çay yaprakları buharda pişirilir ve bu EGCG bileşenlerinin oksitlenmesini engeller. Tersine, siyah çay mayalanmış yapraklardan yapılır ve bu EGCG bileşenlerinin hastalıklarla savaşmada daha az etkili bileşenlere dönüşmesine yol açar.

YEŞİL ÇAYIN SAĞLIĞA VE ZAYIFLAMAYA DİĞER FAYDALARI
//
Yeşil çayın diyet yapanlara dahi faydalı olduğu kanıtlanmıştır. 1999 Kasımında, ‘’Clinical Nutrition’’ adlı bir gazete İsviçre Geneva üniversitesinde yapılan bir araştırmanın sonuçlarını açıklamıştır. Araştırmacılar kafein ve yeşil çay karışımı verilen insanların sadece kafein yada plasebo verilen insanlardan daha çok kalori yaktığını görmüştür.

Yeşil çay diş çürümelerini engellemede dahi etkilidir. Anti-bakteriyel özellikleri sayesinde besin zehirlenmelerini engellediği gibi diş çürümelerine yol açan bakterileri de öldürür. Bu arada, deodoranttan kreme kadar yeşil çay içeren cilt bakım ürünleri piyasada görülmeye başlamıştır.

YEŞİL ÇAYIN NEGATİF ETKİLERİ- YEŞİL ÇAYIN YAN ETKİLERİ – YEŞİL ÇAYIN ZARARLARI

Bugüne kadar, yeşil çayın görülen tek negatif etkisi kafein içerdiği için meydana gelen uykusuzluk problemidir. Ancak yine de yeşil çay kahveden daha az kafein içerir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver