Yeşil Çay Zayıfatırmı-Yeşil Çayın Zayıflamaya Faydaları Nelerdir? Hakkında Bilgi

Aşağıda Yeşil Çay Zayıfatırmı-Yeşil Çayın Zayıflamaya Faydaları Nelerdir? ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeşil Çay Zayıfatırmı-Yeşil Çayın Zayıflamaya Faydaları Nelerdir?
yeşil cay zayıflatırmı

yeşil cay zayıflatırmı

Basında yeşil çay mucizesi ile ilgili olarak sık sık haberler çıkar ve bunları okuruz. Yeşil çayın kilo vermeye etkisi nedeniyle bilinen en etkili zayıflama çayı olduğunu artık bilim adamları yaptıkları deneyler ile de ispatlamış bulunuyorlar. Yeşil çay gerçekten aşırıya kaçılarak tüketilmediği takdirde sağlıklı ve doğal kilo vermenin önünü açıyor. Bunu nasıl mı yapıyor. Elbette içeriğinde bulunan bitkisel formüller ve fitokimyasallar sayesinde…

Bilim adamlarının fareler üzerinde yaptıkları deneylerde 2 denek fare grubuna yüksek kalorili bir beslenme planı uygulaması yaptılar. Fare deneklerden bir kısmına yanında yeşil çay da ilave edilen bir beslenme programı uygulandı. Netice olarak yeşil çay tüketen fareler, tüketmeyenlere göre % 50 daha yavaş ve daha zor kilo aldılar. Bunun en önemli nedeni ise yeşil çayda bulunan EGCG enzimi olarak biliniyor.

İSPANYA’daki Murcia Üniversitesi (UMU) ile İngiltere’deki John Innes Merkezi (JIC) bilimadamlarının araştırmasından çıkan sonuçlar, yeşil çayın faydasının sanıldığından daha da fazla olduğunu ortaya koydu. JIC’deki araştırmaları yürüten ekibin başkanı Prof. Roger Thorneley, şunları söyledi:

‘İlk kez, EGCG’nin yeşil çayda yüksek miktarda bulunduğunu ortaya çıkardık. EGCG’nin engellediği dihidrofolat redüktaz denen enzim, yeni yapılan kanser ilaçlarının hedefi. Bildiğimiz kadarıyla, kanser ilaçlarının hedefi olan enzimi EGCG’nin engellediği ilk kez belirlendi.’

Araştırmalar, yeşil çayda bulunan EGCG’nin siyah çaydakinden beş kat fazla olduğunu da kanıtladı. UMU’da görevli Dr.Jose Neptuno Rodriguez-Lopez EGCG’nin nasıl etki yaptığını anlatırken, ‘EGCG, aynı kanser ilacı methotrexate gibi kanser hücrelerini öldürüyor’ diye konuştu.

Spina bifinaya karşı folik asit alan kadınlara, çok fazla yeşil çay önerilmiyor. Fazla miktarda yeşil çayın, folik asitin etkisini azalttığı ifade ediliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver