Yer Radyasyonu Nedir Hakkında Bilgi

Yer Radyasyonu Nedir

Yer Radyasyonu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Yer Radyasyonu Nedir, Yer Radyasyonu Ne Anlama Gelir, Yer Radyasyonu Ne Demektir, Yer Radyasyonu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yer Radyasyonu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yer Radyasyonu Anlamı

Yerküre ve onun atmosferi tarafından yayılan enerji. Doğrudan Güneş ışınlarıyla gelen kısa dalga radyasyon yer ve onu saran atmosfer tarafından emildikten sonra tekrardan uzun dalga radyasyon olarak geri yayılır. Yer ve atmosferin yaydığı uzun dalga radyasyon yer radyasyonu olarak adlandırılmaktadır. Güneşten gelen radyasyonun çoğunluğu atmosfer içerisinde bulunan su buharı tarafından emilmekte ve emilen bu radyasyonun ancak %10′unu doğrudan geri uzaya dönmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Yer Radyasyonu Nedir Yer Radyasyonu ödev ara Yer Radyasyonu kelime anlamı Yer Radyasyonu sözlükte ara Yer Radyasyonu ansiklopedi bilgi bankası ara Yer Radyasyonu ne demek Yer Radyasyonu neye denir

Yer Radyasyonu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver