Yelken Sporu Nedir Nasıl Yapılır? Hakkında Bilgi

Yelken Sporu Nedir Nasıl Yapılır?

Yelken Sporu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Yelken Sporu Nedir, Yelken Sporu Ne Anlama Gelir, Yelken Sporu Ne Demektir, Yelken Sporu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yelken Sporu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yelken Sporu Anlamı

Yelken Sporu Nedir Nasıl Yapılır
Yelkenli teknelerle yarışmaya dayalı spor. Yatçılık olarak da adlandırılır. 1900 yılından itibaren olimpiyat oyunlarında yer almaktadır. Yelken yarışları aynı sınıftan tekneler arasında yapılır. Ülkemizde yelken sporu, cumhuriyet döneminden itibaren başlamıştır. Günümüzde Türkiye’deki yelken yarışmaları; cumhurbaşkanlığı, başbakanlık ve federasyon kupalarıyla Türkiye birinciliği kategorilerinde yapılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Yelken Sporu Nedir Yelken Sporu ödev ara Yelken Sporu kelime anlamı Yelken Sporu sözlükte ara Yelken Sporu ansiklopedi bilgi bankası ara Yelken Sporu ne demek Yelken Sporu neye denir

Yelken Sporu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver