Yedinci Gün İhsan Oktay Anar Kitap Özeti Tanıtımı Konusu Ve Yorumları

2012 yılının en iyil romanları arasına girmeyi başaran Yedinci Gün kitabını Liste Fiyatı: 17,00  TL den edinirek keyifle okuyabilirsiniz.

Yedinci Gün Kitabı Tanıtımından

Çizgilerin kürelere, zamanın sonsuzluğa, sonsuzlukların da hayallere dönüştüğü bir hikayedir bu. Sıradan insanların sıra dışılığı, bilinen hikayelerin düşlere dönüşümü, zaafların asîlleşmesi, erdemlerin ardındaki günahkarlaradır tüm içtenliğiyle akacak zihinlere. İnsan olmanın en zayıf ve en yüce yanları, bir hikayenin dokunuşuyla bir kez daha bilinebilir olacak. Yazar İhsan Oktay Anar, bu yeni düşüyle sizleri bir kez daha şaşırtacak. Çizgilerde değil kürelerde gezinecek, bilinen zamanların bilinmeyen anlarına yolculuk edeceksiniz. Alışık olmadığınız bu dünyanın kapısından girdiğinizde aşinalık hissedecek, sadeliğin ihtişamına teslim olmanın rahatlığıyla kendinizi akışta yolculuk ederken bulacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

İhsan Oktay Anar kimdir?

Yozgat’ta 1960 doğumlu İhsan Oktay Anar, ilk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra lisans, master ve doktora öğrenimini Ege Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde yaptı. Halen aynı üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.  Yazar İhsan Oktay Anar ilk öyküsü “Kafirler İçin Apologya” 1985 yılında yayımlandı.

İhsan Oktay Anar ilk romanı “Puslu Kıtalar Atlası”, Hulki Aktunç’un ön sözüyle okurla buluşmuştu.

“Kitab-ül Hiyel: Eski Zaman Mucitlerinin İnanılmaz Hayat Öyküleri”, “Efrasiyab’ın Hikayeleri”, “Amat” ve “Suskunlar” isimli eserleri de bulunan Anar, Edebiyatçılar Derneği ve PEN Yazarlar Derneği üyesi.

Yedinci Gün  İhsan Oktay AnarYedinci Gün İhsan Oktay Anar

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver