Yaz İshal Tedavisi, Yaz İshali, Yaz İshali Nasıl Geçer

yaz ishali nasıl tedavi edilir, yaz ishalinden kurtulma, yaz ishalinin tedavisi,

Yaz ishali tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Karın ağrısı, ateş, dışkının su kıvama gelmesi, iltihaplı ya da kanlı olması gibi belirtiler göstererek husule gelen yaz ishali için herkesin en yakın sağlık kuruluşuna gitmesi önerilir. Çünkü yaz aylarında çeşitli nedenlerden ötürü meydana çıkan yaz ishali yaşam için risk oluşturan sorunlardan bir tanesidir ve mutlak tedavisi gerekir.


Bilhassa yaz aylarında dışkının sıvılaşması, karın ağrısı ve ateş gibi şikayetlerle gelen hastalara yaz ishali şüphesi ile bakan hekimler önce hastayı muayene edeler. Muayenenin ardından da hastalığın tanısını kesin olarak koymak için dışkı tahlili ve kültürü, kan sayımı ve ihtiyaç duyulursa diğer kan tetkikleri de hastalardan istenmektedir.

Yapılan tetkikler sonucunda yaz ishali hastalarına su ve tuz tüketimi az olan bir diyet önerirler. Çünkü tuz ve aşırı su tüketimi de yaz ishalinin nedenleri arasında olduğu için bunlarda uzak durulması gerekir.

Yaz ishali hastalarının hastaneye yatmalarına gerek yoktur. Ancak ağır dizanteri halleri, kolera şüphesi olan hastalar muhakkak hastanede tedavi edilir. Tuz ve aşırı su kaybı olan hastalara ise serum ve bir takım ilaçlar verilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver