Yaz Depresyonu, Yaz Depresyonu Nasıl Tedavi Edilir, Yaz Depresyonu Tedavi Yöntemleri

yaz depresyonu tedavisi, yaz depresyonu ve tedavisi, yaz depresyonundan kurtulma,

Yaz depresyonu nasıl geçer?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bitkinlik umutsuzluğa kapılma, uykulu haller, baş ağrısı çekme, iştah kayıpları, kilo kaybı gibi sorunları yaz aylarında yaşıyorsanız yaz depresyonu içinde olabilirsiniz. Çünkü tüm bu saymış olduklarımız yaz depresyonun belirtileridir. Yaz sıcaklarında dışarıya çıkmaktan oldukça çekinir ve mümkün oldukça evde klimamızı açarak oturmayı tercih ederiz. Aynı zamanda yine havanın sıcaklığına bağlı olarak beslenme alışkanlığında yapılan değişiklikler, sıcaktan insanın kendi bakımıyla ilgilenememesi, kendini salması ya da herkes tatil yaparken çalışıyor olmanın verdiği sıkıntı kişiyi yaz depresyonunun içine sürükler. Peki yaz depresyonundan nasıl kurtuluruz? İşte yaz depresyonu tedavisi hakkında merak edilenler…

Yaz depresyonundan kurtulmak için kendinize eğlenceli uğraşlar edinin. İşten izinli olduğunuz vakitleri güzel değerlendirin. Gündüzleri pikniğe gitmek, akşamları aile veya arkadaşlarla yemek yemek küçük ve eğlenceli kaçamaklardır. Bu tür aktiviteler kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Yaz sıcaklarında uyuyamamakta depresyon nedenidir. Bu nedenle düzenli ve yeterli uyku uyumaya özen gösterilmelidir. 7 saatten az 9 saatten fazla da uyunmamalıdır. Egzersiz yapmak, yalnız kalmamak, beslenmeye özen göstermek yaz depresyonundan kurtulmanızı sağlar. Eğer ki tek başınıza bunu başaramıyorsanız profesyonel bir destek almalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver