Yaşlılık ile ilgili Sözler Sözleri, Yaşlılık ile ilgili Sözler Özlü Sözler, Yaşlılık ile ilgili Sözler En Güzel Sözler ve Mesajlar

Etiketler:Yeni 2013-2014 Yaşlılık ile ilgili Sözler Sözleri Kısa Facebook Paylaş, Yaşlılık ile ilgili Sözler Mesajları Hazır Cep Telefonu Sms

Yaşlıyım, üstelik mahkumum. (Nazım Hikmet)

Yaşlılık ölüm kadar şerefli değildir. Yine de çok kimse onu ister. (Kızılderili Atasözü)

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan yaşlandıkça doğum günü pastası fener alayına benzer. (Katherine Hepburn)

Size ne kadar genç göründüğünüzü söyleyenler, böylelikle yaşlanmış olduğunuzu da ima ederler. (Gary Grant)

Yaşlılıkta dinç kalmanın en iyi yolu, zihnen genç kalabilmektir. Bu da kitabı ve fikri çalışmayı devam ettirmekle olanaklıdır. (Epiktetos)

Yaşlanmanın yüzümüzden çok aklımızda buruşukluklar meydana getireceğinden korkarım. (Montaigne)

Kırk yaş, gençliğin yaşlılığı, elli yaş, yaşlılığın gençliğidir. (Victor Hugo)

Gençlik ilkbahar gibidir, yaşlılık ise kışa benzer, öyle bir kış ki, arkasından bahar gelmez. (Firdevsi)

Yaşlanmak bir dağa tırmanmaya benzer. çıktıkça yorgunluğunuz artar, nefesiniz daralır, ama görüş açınız genişler. (Ingmar Bergman)

Gençlerin aynada göremediklerini, yaşlılar bir tuğla parçasında okurlar. (Mevlana)

Yaşlılık, gençliği ve yeniliği çekemediğimiz, yeniliklerin zevkine varamadığımız, kadın için artık ilginç olamadığımız ve fedakârlığı göze alamadığımız zaman başlar. (Refik Halid Karay)

Yaşlı, bir gün; “Mücadele etmek neye yarar?” diye düşünür, başka bir gün “Evden çıkmak neye yarar?” der, sonra “Odadan çıkmak neye yarar?” ve sonunda “Yaşamak neye yarar?” diyerek yaşama veda eder. (Andre Mauroisvan)

Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver