Yasemin Nedir Nerede Yetişir Hakkında Bilgi

Yasemin Nedir Nerede Yetişir

Yasemin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Yasemin Nedir, Yasemin Ne Anlama Gelir, Yasemin Ne Demektir, Yasemin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yasemin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yasemin Anlamı

Yasemin Nedir Nerede Yetişir
Zeytingillerden, beyaz, kırmızı ya da sarı renkli, çiçekleri güzel kokulu olan bir ağaççık. Akdeniz iklimine özgü güzel kokulu bitki, yıllar yılı aşkın göstergesi, masum bir hediye olarak kullanılmış ve hâlen de kullanılmaya devam etmektedir. Vatanı dünyanın en yüksek tepesi Everest’in de bulunduğu Himalaya Dağları’dır. Akdeniz bölgesi ikliminde kolayca yetiştiğinden evlerin bahçelerinde süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Yasemin, beyaz renkli ve kuvvetli kokulu çiçekleri olan tırmanıcı bir bitkidir. Kışın yaprak döker ya da her zaman yeşil olan bir çalı veya sarılıcı odunsu bir bitkidir. Genç sürgünleri yeşildir. Çiçekleri salkım durumundadır. İki yüz kadar türü vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Yasemin Nedir Yasemin ödev ara Yasemin kelime anlamı Yasemin sözlükte ara Yasemin ansiklopedi bilgi bankası ara Yasemin ne demek Yasemin neye denir

Yasemin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver