Yarımburgaz Mağarası Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Yarımburgaz Mağarası Nedir Nerededir

Yarımburgaz Mağarası anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Yarımburgaz Mağarası Nedir, Yarımburgaz Mağarası Ne Anlama Gelir, Yarımburgaz Mağarası Ne Demektir, Yarımburgaz Mağarası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yarımburgaz Mağarası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yarımburgaz Mağarası Anlamı

İstanbul’un Küçükçekmece İlçesi’nde mağara. Küçükçekmece Gölü’nün 4 km. kadar kuzeyinde yer alır.İki bölümden oluşur.Yukarı mağara 50 m. uzunluktadır ve Bizans döneminde kilise olarak kullanılmıştır. Burada Geç Roma ve Bizans klarının altında Kalkolitik, Neolitik ve Paleolitik kları ele geçmiştir.Uzunluğu 1 km’yi bulan aşağı mağarada Paleolitik çağa ait klar bulunmuştur. Ayrıca günümüzde soyu tükenmiş olan bazı hayvanların fosilleri ele geçmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Yarımburgaz Mağarası Nedir Yarımburgaz Mağarası ödev ara Yarımburgaz Mağarası kelime anlamı Yarımburgaz Mağarası sözlükte ara Yarımburgaz Mağarası ansiklopedi bilgi bankası ara Yarımburgaz Mağarası ne demek Yarımburgaz Mağarası neye denir

Yarımburgaz Mağarası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver