Yarı Metaller Nedir Özellikleri Hangi Metallerdir? Hakkında Bilgi

Yarı Metaller Nedir Özellikleri Hangi Metallerdir?

Yarı Metaller anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Yarı Metaller Nedir, Yarı Metaller Ne Anlama Gelir, Yarı Metaller Ne Demektir, Yarı Metaller Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yarı Metaller ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yarı Metaller Anlamı

Yarı Metaller Nedir Özellikleri Hangi Metallerdir Yarı Metaller Nelerdir hangi elementlerdir
Periyodik cetvelde metallerle ametaller arasındaki elementlere verilen ad. Bunlar; bor, silisyum, germanyum, arsenik, antimon, tellür, polonyum ve astatin elementleridir. Bu elementlere yarı metal adı hem metal hem de ametal özellikleri taşıdıkları için verilmiştir. Bu elementlerin elektriksel iletkenlikleri metallerden düşük ama ametallerden de yüksektir. Bu sıra dışı yarı iletken özelliklerinden dolayı transistor ve tümleşik devre gibi elektronik aygıtların yapımında kullanılırlar. Yarı metallerin yükseltgenme sayıları artı ya da eksi olabilir. Bu nedenle de hem metallerle hem de ametallerle etkileşebilirler.

Konu ile ilgili aramalar: Yarı Metaller Nedir Yarı Metaller ödev ara Yarı Metaller kelime anlamı Yarı Metaller sözlükte ara Yarı Metaller ansiklopedi bilgi bankası ara Yarı Metaller ne demek Yarı Metaller neye denir

Yarı Metaller ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver