Yarasa Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Yarasa Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Yarasa anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Yarasa Nedir, Yarasa Ne Anlama Gelir, Yarasa Ne Demektir, Yarasa Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yarasa ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yarasa Anlamı

Yarasa Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Memeliler (Mammalia) sınıfının, yarasalar (Chiroptera) takımındaki türlere verilen genel ad. Gecekuşu da denir. Bedeninin ön üyelerindeki parmak kemiklerinin uzaması ve aralarında gerili bir derinin bulunması sonucu uçma yeteneği kazanmışlardır. Uçma sırasında yarasaların kanatları, kuşlarda olduğu gibi yukarıdan aşağıya ve sonra geriye doğru çırpılmaz; yalnızca bir dönme hareketi yaparlar. Yarasaların bir bölümü meyve, bir bölümü de böcek yer. Çok az sayıda tür de sıcakkanlı hayvanların kanını emerek beslenir.

Yarasalar geceleri beslenir; gündüzleri ağaçların kovuklarında, mağaralarda ya da terkedilmiş binaların içinde dinlenirler. Çıkardıkları ses dalgalarının çevrelerindeki cisimlere çarpıp, geri dönmesini algılayarak yönlerini bulurlar. Koku ve tat alma duyuları da gelişmiştir. Yaşam süreleri 23 yıl kadardır. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu dünyanın birçok bölgesine yayılmışlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Yarasa Nedir Yarasa ödev ara Yarasa kelime anlamı Yarasa sözlükte ara Yarasa ansiklopedi bilgi bankası ara Yarasa ne demek Yarasa neye denir

Yarasa ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver