Yapay Kalp Ameliyatı, Yapay Kalp Hangi Hastalara Takılır, Yapay Kalp İçin Uygun Olan Kişiler Kimlerdir

yapay kalp kime takılır, yapay kalp kime takılıyor, yapay kalp kimlere takılıyor, yapay kalp taktırma

Yapay kalp kimlere takılır?

Kalp hastalarını ziyadesiyle mutlu eden,teknolojinin geliştirmiş olduğu en faydalı yöntemlerden olan yapay kalp, mütennevi sebeplerden ötürü husule gelen kalp yetmezliğinde, kalbin gerekli koşullarda çalışması için uygulanan bir yöntemdir. Kalp yetmezliği hastalarına nakil ile yeni bir kalp takılması gereken durumlarda ne yazık ki sağlam kalp bulmak zor olduğu için, yapay kalp geliştirildi.

Sponsorlu Bağlantılar

Yapay kalp kime takılıyor?

Yapay kalp uyulamasından önce, kalp nakli için sağlam kalp bulunması olasılığının oldukça düşük olmasına rağmen kalp nakli bekleyen hastaların bir çoğuu bekleme aşamasında hayatlarını kaybetmekteydi. Ancak geliştirilen yapay kalp sayesinde artık bu bekleyişler son buldu ve hastalar yapay kalp tedavisi ile eski sağlıklarına kavuşabiliyorlar.

Yapay kalp kalp yetmezliği rahatsızlığı bulunan hastalara takılmaktadır. Uzun ve oldukça da zor bir ameliyat olan yapay kalp ameliyatında, cerrahler sadece sol ve sağ ventrikülleri kesmekle kalmaz aynı zamanda hastanın göğüs kafesine yabancı bir obje de yerleştirir ve hastalar kalp ile akciğer ünitesine bağlanır. Ameliyatın sonuna doğru damar ve dokular büyük bir dikkatler bağlanır ve yüzbinlerce dikiş atılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver