yanak ve yüz zayıflatan bitkiler, yiyecekler besinler bitkisel maskeler Hakkında Bilgi

Aşağıda yanak ve yüz zayıflatan bitkiler, yiyecekler besinler bitkisel maskeler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Farkında olmadan aldığımız kiloları geri vermek, onlardan kurtulmak başlı başına bizler için bir işkence haline gelir. Fazla kilolarımızı eritmek, onlardan kurtulmak için türlü türlü hareketler ve egzersizler deneriz ama yinede istediğimiz sonucu alamayız. Hatta veremediğimiz gibi daha da kilo alırız.

Peki gerçekten kilo vermek bu kadar zor mu? Kilo vermeye yardımcı yiyecek ve besinler ile sağlıklı bir biçimde kilo verilebilir mi? Bitki ve meyveler kilo verdirir mi? Kilo yakan yiyecekler nelerdir?

Tek başına yiyeceklerin kilo vermesi elbette mümkün değildir, ancak metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak yağ yakımını hızlandırabilir bu tür besinler ve dolayısıyla daha etkili bir biçimde yağ yakımı ve kilo vermede yardımcı olurlar. Fakat hepsinden önce hangi besinlerin kilo yaptığını, diyet düşmanı besinleri ve yağ yakan besinleri bilmeniz gerekir. Bunları bildikten sonra kilo vermek sizin için daha kolay olacaktır.

Kilo vermek istiyorsanız şu 4 besine çok dikkat etmelisiniz. Bu besinler;

kırmızıbiber,
hindiba,
yoğurt ve greyfurttur.
Bu besinler vücutta yağ yakılımını kolaylaştırır ve kilo vermenize yardımcı olur.

Pekâlâ, bu dört besinin faydaları nelerdir?

Yağ Yakıcı Bitkiler ve Faydaları
Kırmızıbiber; vücudun kan dolaşımını hızlandırarak ısıyı arttırmaya yarayan capcaicin denilen biberin içinde bulunan acı madde, vücudun forma girmesine yardımcı oluyor.

Greyfurt; greyfurt vücudun enerjisini arttırarak acıkmanıza engel olmaktadır. Ayrıca içinde bulunan C vitamini formunuzu korumaya yardımcı olmaktadır.

Hindiba; tatlı krizine girenler için oldukça faydalıdır. Çünkü içinde bulunan maddeler sayesinde metabolizmanın düzenli şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu sayede tatlıya olan iştahınız azalmaktadır.

Yoğurt; metabolizmanın düzenli şekilde çalışması için kalsiyum şarttır. Kalsiyum olmadan metabolizma sınırlı bir şekilde çalışır. Bu nedenle beslenme düzenine dikkat etmelisiniz. Yoğurt vücudun yağ yakımını hızlandırarak kilo almanızı engellemektedir.

Bazı besinler vardır ki kendinizi yemekten alı koyamazsınız. Bir tane yiyeyim derken bir bakmışsınız tabaktakiler bitmiş. Ancak bazı besinler vardır istediğiniz kadar yeseniz kilo almazsınız hatta zayıflarsınız. Brokoli ve yaban mersini bu besinlerin başında gelir. Vücudu dengede tutarak ihtiyacınız olan enerjiyi karşılar. Diyet listenizde bu iki besin mutlaka bulunmalıdır.

Yağ yakmaya yardımcı diğer besinler
Acı marul; vücutta oluşan fazla yağların dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca yağ metabolizmasını dengede tutar.

Çilek; diyette en büyük yardımcınız çilektir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve sindirime yardımcı olur.

Elma; elmanın da sindirimi güçlendirdiği gözlenmiştir. Ayrıca cildi güzelleştirir ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmanızda yardımcıdır. Düzenli şekilde yenirse kilo vermenizi sağlamaya yardımcıdır.

Yulaf ve kuru üzüm karışımı; yulaf yok kalmanızı sağlar ve yulafın içerdiği maddeler yağ yakılımını kolaylaştırır. Enerji verir.

Papaya; sindirim sisteminizi düzenler.

Ananas; sindirim sistemini güçlendirir ve sindirimi kolaylaştırır.

Bal kabağı; kilo vermenizde yardımcı en iyi besinlerden birisidir. Ayrıca düşük kalorisi ile zayıflamanıza faydalıdır.

Sirke; araştırmalara göre sirke, vücutta yağ parçalamaya yardımcı olacak genleri harekete geçirdiği gözlenmiştir. Bu yüzden günde bir kaşık herhangi bir içecekle karıştırılarak içilmelidir. Fakat soda ve sütle karıştırılırsa daha iyi olur.

Besinler kadar bazı içeceklerde yağ yakan özelliğe sahiptir.

Bunların başında su gelmektedir.

Su bol bol içilmelidir. Diyet içeceklerde aşırıya kaçılmadığında faydalıdır.

Suyun yanı sıra yeşil çayda faydalı bir içecektir.

Kilo vermeyi hızlandırır ve sindirim sisteminize yardımcıdır. Taze sıkılmış meyve suları yağ yakmada faydalıdır.

yüz zayıflatan ev maskesi- yanak zayıflatmak için doğal maske

yüz inceltici maske arıyorsanız inceltici doğal biber maskesi ya da Spirulina Özlü Sıkılaştırıcı ve Besleyici Yosun Maskesi deneyebilirsiniz

Queen’s Spirulina Özlü Yosun Maskesi Sıkılaştırıcı ve Besleyici

Ürün Özellikleri:

% 100 saf spirulina içeren Queen’s SPA maske içeriğinde yüksek oranda bulundurduğu ( A , E B1,B6,B12 ,Demir,Beta karoten) protein ve mineraller sayesinde cildinize derinlemesine nüfuz ederek cildinizi sıkılaştırır. Uyguladıktan sonra cildinize ferahlık kazandırır. Ayrıca cildinizde bulunan, siyah nokta ve sivilcelerin kaybolmasına yardımcı olur. Göz altı morlukları ve torbalarına karşı bir hafta uygulandığında etkin sonuç verdiği görülmüştür. Ayrıca selülitlere karşıda çok etkili olduğu gözlenmiştir. Antioksidan özelliği sayesinde hücrelerin yenilenmesini, besleyici özelliği sayesinde cildinizin protein ve vitamin desteğini sağlamaktır.

Göğüs ve yüz yanak maskesi olarak kullanan bayanların son derece memnun sonuçlar elde ettiği görülmüştür.
Sıkılaştırıcı ve besleyici
Siyah nokta ve sivilcelere
Ferahlık hissi
Hücre Yenileyici
Gözaltı morluk, kırışıklık ve torbalarında
Güçlü antioksidan
Kullanım Şekli:
Bir çay kaşığı maske ile 3 çay kaşığı su karıştırılarak macun haline getirilir ve yüzünüze sürülerek 15 dk bekledikten sonra su ile yıkanarak temizlenir.

Ambalaj : 50 ml cam kavanoz

Üzerine spirulina özlü krem sürülür.

Spirulina’nın Kullanım Alanları

Piyasada satılan vitaminlerin çoğu laboratuvar koşullarında sentezlenen kimyasal bileşiklerden oluşmaktadır. Spirulina ise tüm vitamin, mineral ve besleyici maddeleri doğal yollardan hücre içinde biriktirmesi ve bunların insan metabolizması tarafından sentetik olanlara nazaran çok daha kolay kullanılması yönlerinden açık bir avantaja sahiptir. Ayrıca, sindirimi zorlaştırıcı selüloz yapıda hücre duvarının olmaması nedeniyle alınan protein % 95 oranında sindirilebilir özelliktedir. Bunun yanında zengin mineral ve vitamin içeriği nedeniyle güzellik merkezlerinde yosun maskesi olarak kullanımı da yaygınlaşmaktadır.

İçerdiği çinko, mangan, selenyum ve bakır gibi mineraller, beta-karoten, methionine, E vitamini, B1 ve B6 vitaminleri ile doğadaki en zengin doğal antioksidan kaynağıdır. Bu sayede vücudu serbest radikal denen zararlı moleküllerden arındırır. Daha sağlıklı cilt ve saç için de önemlidir.
Kuvvetli bir antioksidan olan süperoksit dismutaz enziminin en önemli kaynaklarından biridir. Bu enzim sayesinde amino asitler insan vücudunda protein yapımı için kullanılabilir hale gelir.
Özellikle vejeteryanlar için önemli olan ve enerji anlamına gelen B-12 vitamini bakımından en önemli bitkisel kaynaktır.
Karoten maddelerinin (beta-karoten) tüketilmesi ile kanser oluşumu arasında negatif ilişki vardır. Ayrıca, doğal karotenler sentetiklerden daha kolay metabolize edilir ve vücutta birikerek toksik etkiye sebep olmaz.
Spirulina’ya özgü olan mavi renkli fikosiyanin pigmentinin kansere karşı koruyucu olduğu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği rapor edilmiştir.
Spirulina’da bulunan glikolipitlerin AIDS virüsüne karşı etkili olduğu düşünülmektedir.
İçerdiği fenilalanin aminoasidi sayesinde tokluk hissi yaratır. Ayrıca kolesterol içermemesi ve düşük miktarda doymamış yağ içeriği nedeniyle zayıflamada kullanılabilir.
İçerdiği organik demir ve kalsiyum sayesinde sağlıklı bir kemik, sinir, kan ve kas dokusu için önemlidir.
Doğada nadir bulunan GLA yağ asidi, artrit ve kalp hastalıklarının önlenmesinde önemlidir. Ayrıca yüksek tansiyon ve kolesterol düşürülmesinde de önemlidir.
Ağır işlerde çalışanlar, atletler ve vücut geliştirme gibi ağır spor branşlarında uğraşanlar için ideal bir besindir. Pek çok olimpiyat ve dünya şampiyonunun Spirulina kullandığı bilinmektedir.
Yüksek miktardaki klorofil sayesinde toksik maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasında rol oynar. Bu bakımdan en kuvvetli ve doğal detoksifiye edici ürünlerden biridir.
İçerdiği tüm bu maddeler bir sinerji içerisinde insana enerji verir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver