yanak estetiği nasıl yapılır, yanak estetiği fiyatları Hakkında Bilgi

Aşağıda yanak estetiği nasıl yapılır, yanak estetiği fiyatları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

//
yanak estetiği nasıl yapılır, yanak estetiği fiyatları

Yanak estetiği yanak yağlarının çok olması nedeniyle oluşan yanak sarkması ve yanaklarda yağlanma ve şişkinlik şikayeti olan bay ve bayanların rağbet ettiği bir estetik ameliyat yöntemi olarak bilinir.

Yanak yağının alınması, kilo aldığında yanaklarında yağ toplanması olan ve yanaklarındaki dolgunluktan hoşlanmayan kişilere yapılabilir. Yanak yağının 25-30 yaşlarından önce alınmaması önerilmektedir, çünkü 20-25 yaşlarına kadar yanakları dolgun olan kişilerin bu yaştan sonra yanaklarındaki dolgunluk azalabilir. Burada süphesiz kişinin genetik özellikleri de önemlidir. Eğer bu ameliyatı olmayı düşünen kişinin anne ve babasınında yanakları dolgun ise bu ameliyatın 30′lu yaşlardan önce yapılması planlanabilir, çünkü anne ve babası dolgun yanaklı bir kişide ileri yaşda yanakların çökmesini beklemeyiz.

Bu ameliyata genellikle erkekler rağbet etmektedir. Yine de toplumda pek bilinmeyen bir estetik ameliyattır ve sık yapılmaz. Yanak yağının alınması herhangi bir hazırlık gerektirmez; sadece genel anestezi için yapılan rutin hazırlık ve tahlillerin yapılması yeterlidir.

Ameliyat, hem ağız içinden hemde yanağın dışından yapılır. Ağız içinden özel bir noktadan girerek yanak yağ kitlesinin bir kısmını oluşturan Bichat yağ yastıkçığı alınır. Yanağın dışından ise ince kanüllerle yanak ciltaltı yağ dokusuna liposuction yapılır. Sonucun etkili olması için bu ikisinin birarada yapılması önerilir. Bichat yağ yastıkçığı, ağız içinden alındığı için enfeksiyonu önlemek amacıyla ameliyat öncesi ve sonrası antibiyotik alınması önemlidir. Ameliyat öncesi en az 10 gün içinde aspirin gibi kanı sulandırıcı ilaçlar almamış olmanız önemlidir. Ameliyattan önce klinik arşivine koymak ve ameliyat sonrası görünüşünüzle karşılaştırmak için resimleriniz alınır. Dilenirse ameliyat esnasında da resim alınabilir.
//
Ameliyat, genel anestezi altında yada sedasyon ile yapılabilir ve bir saat civarında sürer. Klasik yöntem ile ameliyat tamamen ağız içinden yapılır (kapalı teknik) ve kesinlikle dışarıdan görülebilecek bir iz kalmaz. Dışarıdan dikkat çekecek tek şey yanak bölgesindeki yağ kitlesinin azalmasına bağlı olarak yanaktaki düzleşmedir. Burada şu noktayı belirtmek gereklidir: Kişi sık kilo alıp verebilen bir yapıda ise, ameliyatı kişinin kilo aldığı bir dönemde yapmak ameliyat sonucunu daha farkedilir kılacaktır. Ağız içinde, yanağın iç kısmına bir kesi yapılır, uygun anatomik planlar arasından geçildiği taktirde kolayca bu yağ kitlesine ulaşılır ve yanakta dolgunluğa yol açan yağ kitlesinin fazlası alınır. Bu yağ kitlesine Bichat yağ yastıkçığı denir ve anatomik yerleşimi belirlidir.

Bichat yağ yastıkçığı bir ana kitle ve 3-4 uzantıdan oluşur. Bu yağ kitlesi ilk olarak 1732′de Heister’in ilgisini çekmiş ve Heister bu kitleyi bir salgı bezi sanmıştır; daha sonra 1802′de Bichat, bu kitlenin özel bir yağ dokusu paketi olduğunu anlamış ve adını bu yağ paketciğine vermiştir. Bichat yağ paketinin, yanak şişkinliğine en fazla katkısı olan kısımı yüzeyel yanak uzantısıdır. Ameliyatta alınacak olan yanak dolgunluğunun 30-40%’ından sorumlu olan bu yüzeyel yanak yağ yastıkçığıdır. Ameliyatta bu yağ kitlesine ulaşılır ve yağın, yanakta dolgunluk yapan fazlalığı alınır. Ağız içindeki kesiye kendiliğinden eriyen dikişler ile dikiş atılır, dikişleri almak gerekmez. Ameliyattan sonra iyileşme dönemi çabuk geçer. Genel anestezi alacağınız için bir gece hastanede kalmanız gerekir. İlk günler yüzünüzde ameliyata bağlı ödem yüzüden şişlik oluşabilir. Hatta ameliyat öncesine göre yüzünüz daha dolgun görülebilir. Bu geçicidir. Kanamayı önlemek için özel bir başlık takmanız yararlı olur. Bu başlığı en az 3-4 gün sürekli takmalı, sonraki bir hafta da sadece geceleri takmalısınız. Yedi ile on gün kadar başınızı yüksek tutmak ödemin hızla geçmesini sağlayacaktır. Yatarken başınızın arkasına büyükçe bir yastık koymak ve yatakta hafif oturur gibi yatmak yeterli olacaktır. Ağız içi mukozası hızla iyileştiğinden sadece birkaç gün sulu gıda ile beslenmek, antibiyotik ve gargara kullanmak enfeksiyonu önlemek için yeterli olur. Ağız içi kirli bölge kabul edildiği için en az 5 gün antibiyotik almalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver